معاون مالی و اقتصادی شهرداری شیراز خبر داد

گشایش نماد اوراق مشارکت شهرداری شیراز با نام «مشیر ۱۱۲» در بورس تهران

معاون مالی و اقتصادی شهرداری شیراز از گشایش نماد اوراق مشارکت شهرداری شیراز در بورس تهران خبر داد.

معاون مالی و اقتصادی شهرداری شیراز از گشایش نماد اوراق مشارکت شهرداری شیراز در بورس تهران خبر داد .
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، هاشم پور با اشاره به اینکه شیراز نخستین کلانشهر کشور است که در بورس تهران مشمول گشایش نماد اوراق مشارکت گردیده است، خاطر نشان کرد: به منظور انجام معاملات ثانویه، نماد معاملاتی اوراق مشارکت شهرداری شیراز از چندی پیش در بورس اوراق بهادار تهران گشایش یافت .
معاون مالی اقتصادی شهرداری شیراز با بیان اینکه این اوراق از طریق شعب بانک شهر مورد پذیره نویسی قرار گرفته است افزود: اوراق مشارکت شهرداری شیراز با توجه به احراز شرایط پذیرش در فهرست بازار بدهی بورس اوراق بهادار تهران با نماد معاملاتی «مشیر 112» درج گردیده و به مبلغ 6 هزار میلیارد ریال  قابل خرید و فروش است .
هاشم پور هدف از عرضه این اوراق را تامین منابع مالی مورد نیاز جهت تکمیل خط یک و احداث خط دو قطار شهری شیراز عنوان کرد و تصریح کرد: در قانون بودجه سال 97 دولت، انتشار 80هزار میلیارد ریال اوراق مشارکت پیش بینی شده بود.در این راستا شهرداری شیراز نسبت به انتشار 6 هزار میلیارد ریال اوراق اقدام نموده است.
بنا به گفته معاون مالی و اقتصادی شهرداری شیراز، مدت مشارکت این اوراق 4 ساله و مقاطع پرداخت سود علی الحساب آن هر سه ماه یک بار در نظر گرفته شده است ضمن اینکه باز پرداخت اصل و سود این اوراق از سوی بانک شهر ضمانت گردیده است.
وی افزود: این اوراق معاف از مالیات، قابل معامله در بورس و همچنین نزد سیستم بانکی کشور از مزیت وثیقه گذاری برخوردار است و دارندگان این اوراق می توانند بصورت آنلاین یا از طریق مراجعه به کارگزاری های بورس نسبت به خرید و فروش آن اقدام نمایند .
گفتنی است متقاضیان می توانند از طریق مراجعه به پایگاه بورس کشور به نشانی ww.tse.ir   نسبت به دریافت اطلاعات تکمیلی اقدام نمایند .
۱۳۹۸/۰۴/۳۱
منبع : اداره کل املاک و مستغلات
بازدید ها : ۳۱۸
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید