طی حکمی از سوی شهردار شیراز

مدیر کل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری شیراز منصوب شد

شهردار شیراز طی حکمی محمدرضا دهقانی را به سمت مدیر کل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری شیراز منصوب کرد.

شهردار شیراز طی حکمی محمدرضا دهقانی را به سمت مدیر کل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری شیراز منصوب کرد.
معاون مالی و اقتصادی شهرداری شیراز در آیین تکریم و معارفه مدیرکل ارتباطات و امور بین الملل این مجموعه اظهار داشت: روابط عمومی حوزه ای تخصصی، پیچیده و حرفه ای است که نقش محرک و رابط بین مدیریت شهری با شهروندان را دارد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، مهندس هاشم پور با بیان اینکه یکی از رسالت های روابط عمومی تاثیرگذاری بر افکار عمومی است، افزود: مجموعه مدیریت شهری با توجه به تنوع و تعدد وظایفش حجم گسترده ای از خدمات و اطلاعات را به شهروندان ارائه می دهد که این امر، وظیفه حوزه روابط عمومی را در راستای برقراری ارتباط صحیح با افکار عمومی به عنوان حلقه رابط بین سازمان و شهروندان سنگین تر می کند.
وی روابط عمومی را ضامن ارتباطات موثر درون و برون سازمانی دانست و گفت: مجموعه روابط عمومی شهرداری شیراز با  بهره گیری از نیروهای متخصص، دارا بودن هفته نامه شهرراز و جایگاه های وسیع تبلیغات شهری دارای ظرفیتی غنی است که می تواند پشتیبان مجموعه مدیریت شهری در انعکاس عملکردش باشد.
معاون مالی و اقتصادی شهرداری شیراز ضمن تقدیر و تشکر از پیمان بهادری سرپرست پیشین اداره کل ارتباطات و امور بین الملل گفت: تعامل بین حوزه شهردار و اداره کل ارتباطات و امور بین الملل باعث ایجاد هماهنگی و برنامه ریزی بهینه در مدیریت شهری می شود.
هاشم پور خاطرنشان کرده: محمدرضا دهقانی مدیرکل جدید این اداره دارای سابقه عملکرد طولانی در شهرداری، شورای شهر و سایر سازمان و نهادهای های کلانشهر شیراز بوده است که این تجربه می تواند منجر به همگامی و هماهنگی بیشتر روابط برون سازمانی مجموعه مدیریت شهری و ارتقای جایگاه روابط عمومی شود.
همچنین در این آیین محمدرضا دهقانی مدیرکل جدید ارتباطات و امور بین الملل شهرداری شیراز عنوان کرد: روابط عمومی تبلیغات چی نیست بلکه برنامه ریز است. برنامه ریزی فرآیندی دو سویه با اثربخشی و سوددهی بلند مدت است که در شهرداری به علت ارتباط با شهروندان و افکار عمومی نقش پررنگ تری دارد.
دهقانی با اشاره به جایگاه ملی و بین المللی شیراز در اذهان جهانیان خاطرنشان ساخت: باید تعالی و ارتقای این جایگاه رفیع را سرلوحه کار خود قرار دهیم و در این مسیر ضروری است از پتانسیل روابط عمومی استفاده کرد.
مدیرکل جدید ارتباطات و امور بین الملل شهرداری شیراز افزود: روابط عمومی سازمان ها، معاونت ها و مناطق شهرداری شیراز باید با یکدیگر همگام باشند و از انجام اقدامات جزیره ای پرهیز کنند، اقدامات روابط عمومی باید برآیند کلیه سازمان ها و مجموعه های شهرداری و در راستای اهداف کلان این مجموعه باشد. در این راستا باید ضمن ارتقای جایگاه روابط عمومی سازمان های مختلف، با تدوین استراتژی در حوزه اداره کل آنها را همگام کرد.
پیمان بهادری سرپرست پیشین اداره کل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری شیراز نیز در این آیین گفت: مجموعه روابط عمومی های شاغل در شهرداری دارای ظرفیت قابل توجهی هستند که با همگامی و هماهنگی می توانند یاری گر مجموعه مدیریت شهری در راستای نیل به اهداف خود باشند.
بهادری اضافه کرد: به منظور افزایش هماهنگی در مجموعه روابط عمومی های شهرداری اقدام به تشکیل شورای سیاستگذاری روابط عمومی برای تدوین استراتژی ها و راهبردهای ارتباطی و شورای تبلیغات در راستای نظارت چند سویه بر امور تبلیغاتی این نهاد کرده ایم.
همچنین در آیین تکریم و معارفه مدیرکل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری شیراز از «کاظم حسینی» روشندل شاغل در این اداره به عنوان روشندل برتر استان فارس تجلیل شد.
بر اساس این گزارش، مهندس اسکندرپور شهردار شیراز در حکم انتصاب محمدرضا دهقانی به سمت مدیر کل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری شیراز برنامه ریزی و به کارگیری شیوه های مناسب اطلاع رسانی؛ سیاست گذاری، برنامه ریزی و بسترسازی برای ایجاد و تقویت ارتباطات چندسویه و تعامل مدیریت شهری با نخبگان، اقشار خاص و عموم مردم، سازماندهی و تنظیم ارتباطات برون سازمانی، برنامه ریزی جهت آگاهی بخشی و آموزش فرهنگ شهروندی، سیاست گذاری و برنامه ریزی جهت معرفی، تبلیغ و تصویرسازی مثبت از شیراز در عرصه داخلی و بین المللی به عنوان سومین حرم اهل بیت (ع) و پایتخت فرهنگ و تمدن اسلامی – ایرانی، استفاده از ظرفیت های دیپلماسی شهری و توسعه مناسبات و همکاری های بین المللی شهرداری شیراز را از جمله مهم ترین مأموریت های این سازمان برشمرده است.
محمدرضا دهقانی پیش از این مشاور عالی شورا و مدیرکل حوزه شورا و امور شهرداری بوده است. وی دارای سوابقی نظیر رییس روابط عمومی شهرداری شیراز، مدیر فرهنگی شهرداری شیراز، رییس اداره امور فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، مشاور مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، مشاور عالی فرهنگی رییس شورای شهر، مشاور سازمان قطارشهری شهرداری شیراز، مجری نخستین طرح مدون آموزش شهروندی شهرداری شیراز، معاون شرکت بین المللی نمایشگاه های استان فارس، جانشین مدیر مسئول و سردبیر مجله «با شما» و ... است.

 
۱۳۹۷/۱۲/۲۲
منبع : اداره کل املاک و مستغلات
بازدید ها : ۵۸۱
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید