رئیس سازمان مدیریت حمل و نقل مسافر شهرداری شیراز:

۸۵ دستگاه اتوبوس جدید وارد شیراز شد

رئیس سازمان مدیریت حمل و نقل مسافر شهرداری شیراز گفت: ۸۵ دستگاه اتوبوس جدیدی که روز یکم بهمن ۹۷ وارد شهر شیراز شد در ایام دهه فجر امسال به ناوگان حمل و نقل عمومی کلانشهر شیراز اضافه می شود.

رئیس سازمان مدیریت حمل و نقل مسافر شهرداری شیراز گفت: 85 دستگاه اتوبوس جدیدی که روز یکم بهمن 97 وارد شهر شیراز شد در ایام دهه فجر امسال به ناوگان حمل و نقل عمومی کلانشهر شیراز اضافه می شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز به نقل از خبرگزاری ایرنا، مسعود حسن شاهی با اعلام این خبر افزود: این اتوبوس‌ها که دارای امکانات بسیار خوبی هستند جایگزین ناوگان فرسوده و گازسوز اتوبوسرانی در تمام خطوط شهری شیراز خواهند شد.
رئیس سازمان مدیریت حمل و نقل مسافر شهرداری شیراز بیان داشت: با ورود آخرین محموله اتوبوس‌های شرکت ایران خودرو دیزل که قرارداد آن در گذشته منعقد شده بود عملا این شرکت تعهدات خود را انجام داده و اکنون به دنبال انعقاد قرارداد جدید با اسکانیا هستیم.
حسن شاهی ادامه داد: قراردادی در سال های گذشته با شرکت ایران‌خودرو دیزل مبنی بر خرید 280 دستگاه اتوبوس درون شهری منعقد کردیم که ظرف 2 سال گذشته، تعدادی از این خودروها وارد ناوگان حمل و نقل درون شهری شیراز شده است.
وی گفت: آخرین محموله این قرارداد که شامل 85 دستگاه اتوبوس است، روز یکم بهمن 97 وارد شهر شیراز شد.
رئیس سازمان مدیریت حمل و نقل مسافر شهرداری شیراز با اشاره به اینکه هم اینک 150 دستگاه اتوبوس گازسوز درون شهری در شیراز وجود دارد، اظهار داشت: با جایگزینی اتوبوس‌های جدیدی که وارد شهر شیراز شده‌، بیش از نیمی از اتوبوس‌های گازسوز این شهر نوسازی خواهند شد.
حسن شاهی با تاکید بر لزوم حفظ کیفیت و تنوع ناوگان اتوبوسرانی شیراز، گفت: با تحویل این ناوگان عملا قرارداد تحویل اتوبوس‌های شرکت ایران خودرو دیزل به پایان رسیده و هم اکنون رایزنی‌هایی با شرکت عقاب افشان سمنان برای خرید اتوبوس‌های جدید اسکانیا برای ناوگان درون شهری شیراز در حال انجام است که در صورت نهایی شدن، سال 98 اتوبوس‌های این شرکت وارد شیراز می‌شوند.
حسن شاهی کرد: حدود 100دستگاه اتوبوس درون شهری شیراز در سال آینده از رده خارج و مشمول نوسازی خواهند شد و اکنون در پی انعقاد قرارداد جدیدی برای جایگزینی این خودروها با اتوبوس ‌های مدرن اسکانیا هستیم.
 
۱۳۹۷/۱۱/۰۴
منبع : اداره کل املاک و مستغلات
بازدید ها : ۱۲۱
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید