رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی فارس:

تسویه بدهی ۲۴۰ میلیارد تومانی اداره‌ها به شهرداری شیراز

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی فارس گفت: ۲۴۰ میلیارد تومان بدهی دستگاه‌های اجرایی فارس به شهرداری شیراز از محل بند «و» تبصره ۵ قانون بودجه سال ۱۳۹۷ تسویه می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز به نقل از ایسنا، ساسان تاجگردون به تشریح ظرفیت قانونی مندرج در بند «و» تبصره 5 قانون بودجه سال 1397 پرداخت و گفت: این بند دو بخش دارد که شهرداری شیراز در بخش دوم با توجه به بدهی به بانک صادرات امکان استفاده از 240 میلیارد تومان از این ردیف را دارد .
وی با بیان اینکه باید شهرداری به یک بانک دولتی بدهکار باشد و آن بدهی ناشی از صندوق توسعه ملی نباشد تا بتواند از این بند استفاده کند، بیان کرد: با توجه به اینکه شهرداری به بانک دولتی بدهکار نیست و تنها همین رقم بدهی به بانک صادرات وجود دارد تمام تلاش شهرداری مبنی بر استفاده از این رقم بوده است .
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی فارس با اشاره به اینکه کل رقمی که به بانک صادرات کشور از محل این بند تخصیص یافته 8 هزار و 500 میلیارد تومان بوده است، عنوان کرد: 240 میلیارد تومان از این رقم نیز با توجه به بدهی شهرداری شیراز به این نهاد اختصاص یافته است .
تاجگردون افزود: کاری که در حالت عادی و طی بروکراسی‌های اداری چهار ماه طول می‌کشید و شاید انجام نمی‌شد با توجه به اهمیت زمان گردآوری اسناد و مدارک، تنها در یک هفته انجام شد و این امر با تلاش ویژه‌ تعداد زیادی از دستگاه‌های اجرایی اتفاق افتاد.
وی با بیان اینکه بسیاری از نهادها و دستگاه‌های اجرایی از جمله سپاه، نیروی انتظامی، ارتش، برق منطقه‌ای، آموزش و پرورش و دیگر دستگاه های اجرایی پای کار آمدند، اظهار کرد: اسناد بدهی دستگاه‌های اجرایی به شهرداری شیراز برابر با این رقم ارائه و مستندات فیزیکی نیز توسط شهرداری شیراز به مسئولان امر تحویل شد .
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی فارس افزود: در مرحله بعد حکم‌های صادره از شهرداری شیراز به دستگاه‌های اجرایی باید در سیستم سامانه‌ای که تحت نظارت خزانه معین استان است بارگذاری شود و همکاران ما در خزانه معین استان آمادگی کامل برای بارگذاری این اسناد و مدارک را دارند .
تاجگردون تاکید کرد: پس از تایید این بدهی‌ها و تهاتری که اتفاق می‌افتد کل بدهی که دستگاه‌های اجرایی دولتی در  فارس از ابتدای شکل‌گیری به شهرداری شیراز داشتند و همچنین بدهی شهرداری شیراز به بانک صادرات صفر می‌شود که آزادسازی اوراق مشارکت برای مترو شیراز را به دنبال دارد و در پی آن تحول ویژه‌ای در توسعه شیراز اتفاق خواهد افتاد .
۱۳۹۷/۱۰/۰۴
منبع : اداره کل املاک و مستغلات
بازدید ها : ۶۹
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید