به همت شهرداری شیراز

کودکان بی سرپرست و بد سرپرست درختان بوستان بعثت را پلاک کوبی کردند

به همت سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری و سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز؛ برنامه پلاک کوبی و شناسنامه دار کردن درختان بوستان بعثت توسط کودکان و نوجوانان بی سرپرست و بدسرپرست برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، این برنامه با حضور کودکان و نوجوانان بی سرپرست به عنوان بخشی از سرمایه انسانی و شهری در راستای حفاظت از محیط زیست، ترویج و گسترش و فرهنگسازی حفاظت از محیط زیست و فضای سبز شهری انجام شد و منجر به افزایش حس تعلق خاطر، اعتماد به نفس و ورود کودکان و نوجوانان بی سرپرست و بد سرپرست به عرصه حیات اجتماعی و مشارکت مدنی می شود.
طرح پلاک کوبی درختان توسط کودکان و نوجوانان بی سرپرست و بدسرپرست با همکاری هیئت های مختلف ورزشی، مؤسسه فرهنگی ورزشی همای طبیعت پارس، مؤسسه خیریه آشیانه مهر، انجمن همیاران مهربان فضای سبز و مرکز شیرازشناسی شهرداری شیراز انجام شد.
براساس این گزارش طرح پلاک کوبی و شناسنامه دار کردن درختان شیراز از سال 1394 آغاز شده است. در این طرح پلاک آلومینیمی شامل یک کد 8 رقمی به هر درخت اختصاص می یابد و 17 آیتم در مورد درخت از جمله: نوع درخت، محیط بن، محیط برابر سینه، وضعیت آبخور، وضعیت شادابی درخت و... در فرمهای مخصوص ثبت و در نهایت در محیط GIS بانک اطلاعات درختان ذخیره می گردد. تا کنون نزدیک به 300 هزار درخت معابر عمومی کلان شهر شیراز پلاک کوبی و شناسنامه دار شده است و برآور می گردد 600 هزار اصله درخت دیگر در معابر عمومی نیاز به پلاک کوبی و ثبت دارند.
۱۳۹۷/۱۰/۰۲
منبع : اداره کل املاک و مستغلات
بازدید ها : ۴۹
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید