رییس سازمان سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی شهرداری شیراز:

مشوق های سرمایه گذاری باید در سطح ملی به سرمایه گذار ارائه شود

رییس سازمان سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی شهرداری شیراز گفت: مشوق های سرمایه گذاری باید در سطح ملی و تضمین شده به سرمایه گذار ارائه شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، دکتر شاهرخیان در گفتگو با رئیس کمیسیون سرمایه گذاری، کارآفرینی و گردشگری شورای اسلامی شهر سنندج عنوان کرد: در سرمایه گذاری امور اجرایی پروژه، انتقال فناوری و سایر امور مربوطه در حیطه وظایف سرمایه گذار تعریف می شود لذا شهرداری در بحث تامین مالی کمتر به فاینانس رو می آورد و تمایل بیشتری به سرمایه گذاری دارد.
وی با اشاره به فعالیت های مشابه کلانشهرها در بحث فاینانس و اوراق مشارکت افزود: از اشتباهات شهرداری ها کپی برداری از فعالیت های یکدیگر بدون بومی سازی است. 
رییس سازمان سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی شهرداری شیراز اظهار کرد: همکاری با صندوق ها در این برهه اقتصادی که به علت نوسانات ارزی، سرمایه گذار آورده ریالی خود را به صورت یکجا ارائه نمی کند بسیار کار ساز است اما محدودیت های بر سر راه ارائه تضمین بانکی در فاینانس و سرمایه گذاری از مشکلات همکاری با سرمایه گذاران است. 
شاهرخیان گفت: در راستای جذب سرمایه گذار در شیراز هم اکنون 6 پهنه سرمایه گذاری در ارتفاعات و حومه از جمله ارتفاعات دراک، کوه نور و ... توسط سازمان تعریف و برای جذب سرمایه گذار برنامه ریزی  شده است.
وی با اشاره به تدوین برنامه استراتژیک برای امر سرمایه گذاری در شیراز گفت: هم اکنون برنامه پنج ساله دوم که از سال 98  آغاز می شود، در شورای اسلامی شهر در دست تصویب است. این برنامه دارای پنج محور کلیدی از جمله فرهنگی اجتماعی، اقتصادی، کالبدی، زیست محیطی و مدیریت شهری و نهادی تعریف و بحث سرمایه گذاری در زیر مجموعه محور اقتصادی برنامه پنج ساله آمده است. 
گویلی رئیس کمیسیون سرمایه گذاری، کارآفرینی و گردشگری شورای اسلامی شهرسنندج نیز در این دیدار اظهار کرد: توجه ویژه به پروژه های سرمایه گذاری در مباحث انرژی خورشیدی در شهرهایی مثل شیراز و یزد لازم و ضروری است. 
گویلی گفت: در سنندج طرح های توسعه خورشیدی اعلام شده که شهروندان با استفاده از پنل های خورشیدی مشمول تخفیف عوارض می شوند.
۱۳۹۷/۰۹/۲۸
منبع : اداره کل املاک و مستغلات
بازدید ها : ۴۷
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید