شهردار شیراز:

مطالبات شهرداری شیراز از دستگاه‌های اجرایی با استفاده از تهاتر تسویه می شود

شهردار شیراز با بیان اینکه می‌توان مطالباتی که از دستگاه‌های اجرایی داریم از طریق تهاتر با بانک صادرات تسویه کنیم، گفت: با استفاده از این ظرفیت بدهی شهرداری شیراز به بانک حدود ۲۰۰ میلیارد تومان است که از طریق تهاتر می‌توان تسویه کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، مهندس حیدر اسکندرپوردر جلسه با مدیران و ذیحسابان دستگاه‌های اجرایی فارس با بیان اینکه شهرداری‌های تهران، مشهد، اصفهان، شیراز از طریق انتشار اوراق مشارکت اقدام به ساخت مترو کرده‌اند و تعهداتی نیز به بانک‌های عامل داشته‌اند، اظهار داشت: با بهره گیری از این ظرفیت شهرداری اصفهان 200 میلیارد تومان، شهرداری مشهد 60 میلیارد تومان و شهرداری تهران 30 هزار میلیارد تومان بدهی خود را می توانند از طریق تهاتر تسویه کنند.
 شهردار شیراز گفت: در بودجه ۹۷ برای احداث خط ۲ مترو شیراز ۶۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت در نظر گرفته شده است که برای استفاده از این ظرفیت باید بدهی‌های قبلی شهرداری به بانک‌های عامل تسویه شود.
وی اضافه کرد: خط یک مترو شیراز بعد از حدود 18 سال به بهره‌برداری رسید اما به دلیل ظرفیت ویژه‌ای که الان پیش‌آمده می‌توانیم خط دو مترو شیراز را ظرف 3 سال به بهره‌برداری برسانیم و در واقع این 600 میلیارد تومان نقطه تیک‌آف احداث خط دو مترو شیراز است.
ساسان تاجگردون رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان فارس گفت: فرصت ویژه ای پیش آمده است که بدهی دستگاه‌های اجرایی فارس به شهرداری شیراز از طریق تهاتر با بانک صادرات پرداخت شود که باید مدیران دستگاه‌های اجرایی از این فرصت هر چه سریعتر بهره‌ ببرند.
تاجگردون در جمع مدیران و ذیحسابان دستگاه‌های اجرایی اظهار داشت: در راستای استفاده بهینه و حداکثری ظرفیت قانونی مندرج در بند "و" تبصره "5" قانون بودجه سال 1397،  به دولت اجازه داده شده که در صورت درخواست متقاضیان، مطالبات قطعی آنها تا پایان سال 1395 با بدهی آنها به بانک‌ها و موسسات غیردولتی از طریق تسویه بدهی‌های بانک‌ها و موسسات اعتباری غیربانکی به بانک مرکزی با انتشار اسناد تسویه خزانه، تسویه کند.
وی با بیان اینکه در همین راستا با عنایت به پیگیری‌های صورت گرفته شهرداری شیراز جهت استفاده از این ظرفیت قانونی، دستگاه بدهکار به شهرداری شیراز می‌توانند از طریق تهاتر با بانک صادرات مطالبات شهرداری را تسویه کنند، افزود: با توجه به کمبود منابع و شرایط دستگاه اجرایی‏ و سازمان‌ها استفاده از این ظرفیت قانونی بدون کسر از منابع و بودجه عمومی به عنوان یک فرصت ویژه جهت پرداخت بدهی (شامل ماده 77، ماده 100، عوارض ساختمانی و عوارض نوسازی) آن دستگاه اجرایی‏ یا سازمان به شهرداری شیراز تلقی می‌شود.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان فارس با بیان اینکه سهمیه بانک صادرات کشور برای انجام این تهاتر 8 هزار میلیارد تومان است که با رایزنی که با مدیر بانک صادرات انجام شده است یک بخشی از این سهمیه تا پایان این هفته برای استان فارس حفظ خواهد شد، گفت: مدیران دستگاه‌های اجرایی که بدهی به شهرداری شیراز دارند هر چه سریعتر بدهی خود را در مرکز بدهی‌ها ثبت کنند تا از طریق تهاتر این بدهی‌ها تسویه شود.
وی با بیان اینکه این یک فرصت مناسب برای استان فارس است تا از این طریق، بدهی دستگاه‌های اجرایی به شهرداری که حدود 300 میلیارد تومان است تسویه شود و از سوی دیگر بدهی‌های شهرداری به بانک صادرات نیز تسویه می‌شود، خاطرنشان کرد: مطمئن باشید که با این اقدام نه تنها بدهی شما به شهرداری تسویه می‌شود بلکه توسعه حمل و نقل شهری شیراز را به دنبال دارد. 
۱۳۹۷/۰۹/۲۵
منبع : اداره کل املاک و مستغلات
بازدید ها : ۵۲
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید