شهردار شیراز:

شهرداری شیراز آمادگی دارد که ناشرین شیرازی و فارسی را تقویت کند

شهردار شیراز با بیان این‌که شهرداری شیراز آمادگی دارد که ناشرین شیرازی و فارسی را تقویت کند، افزود: ساخت فرهنگ عمومی جامعه از فرهنگ‌سازی اساسی در محلات و مناطق اساسی شکل می‌گیرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهردری شیراز، حیدر اسکندپور در حاشیه هفدهمین نمایشگاه بین المللی کتاب شیراز با اشاره به اینکه در این نمایشگاه ۸۰۰ ناشر آخرین انتشارات خود را در ۶۳۰ غرفه به معرض نمایش گذاشته اند، گفت: کلانشهر شیراز پایتخت فرهنگی  ایران است و این پتانسیل و ظرفیت را در جذب ناشران فارسی دارد.
وی با اشاره به اینکه جنس کار شهرداری در حوزه تبلیغات متفاوت است، افزود: تلاش شهرداری شیراز بر افزایش و توسعه فرهنگ عمومی است تا زیرساخت‌های اصلی فرهنگ عمومی، در جامعه شکل بگیرد.
شهرداری شیراز از همکاری مشترک با  NGOجهت افزایش ساعت کار فرهنگسراها خبر داد و مطرح کرد: بنا بر ضرورت در سال‌های گذشته سعی کردیم در مناطق و محلات در شیراز فرهنگسراهای کوچک بسازیم که کمبود نیروی انسانی باعث شده آن‌چنان‌که لازم است نتوانیم به این فرهنگ‌سراها رسیدگی کنیم.
مهندس اسکندرپور با بیان این‌که نبود یک کتابخانه بزرگ در شیراز یک نقص است که مربوط به یک‌ساله گذشته ما نیست، ادامه داد: اگر اقتصاد کتاب پویایی لازم را داشته باشد، مطمئن باشید که حوزه نشر نیز می‌تواند روزهای خوبی را داشته باشد.
وی با اشاره به برگزاری بازارچه‌های هنر در محور سنگ سیاه، بیان کرد: زمانی بافت تاریخی را یک معضل برای شیراز بود که با توجه به این بافت می‌شود مشکل اشتغال را در گردشگری برطرف کرد.
شهردار شیراز با اشاره به اینکه در سال‌های گذشته سعی کردیم در مناطق و محلات شیراز فرهنگسرا‌های کوچک بسازیم، بیان کرد: پردیس سینمایی با سالن آمفی تئاتر و فضای سالن رو باز در منطقه کوزهگری شیراز بزودی احداث می‌شود.
مهندس اسکندرپور با تاکید هدف گذاری شهرداری در حوزه بافت تاریخی بوده است، اظهار داشت: بافت تاریخی، ثروت کلانشهر شیراز است.
شهردار شیراز با بیان اینکه در حالیکه قبلا بافت تاریخی معضل شیراز بود، اما در حال حاضر نه تنها بافت‌ها نقیصه نیستند بلکه ثروت این شهر به حساب می‌آیند، گفت: با احیای بافت های تاریخی مشکل اشتغال به خصوص در بخش گردشگری حل خواهد شد.
۱۳۹۷/۰۹/۱۰
منبع : اداره کل املاک و مستغلات
بازدید ها : ۴۸
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید