مراسم ۳۰ امین سالگرد تاسیس سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری شیراز برگزار شد

پاسداشت ۳۰ سال خدمت در راه توسعه و آبادانی شیراز

مراسم ۳۰ امین سالگرد تاسیس سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری شیراز با حضور شهردار، رییس و اعضای شورای شهر، نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مدیران شهری برگزار شد.

شهردار شیراز در این مراسم خطاب به کارگران، مهندسان و تلاشگران عرصه عمران و آبادانی گفت: مراسم 30 امین سالگرد تاسیس سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری شیراز، بهانه ای است برای تجلیل از همه تلاشگران این حوزه که در راه عمران، آبادانی و توسعه این کلانشهر گام برداشتند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز،مهندس اسکندرپور ضمن تقدیم تریبون به مهندس کسراییان بنیانگذار سازمان عمران و بازآفرینی شهری شهرداری شیراز تاکید کرد: باید پاسدار خدمت گزاری مردانی بزرگ باشیم که امروز ثمره خدماتشان در همه نقاط شیراز به چشم می خورد.
رئیس شورای اسلامی شهر شیراز نیز در این مراسم تاکید کرد که باید نقطه پایان بر بلندمرتبه سازی در مرکز کلانشهر شیراز گذاشت.

سید احمدرضا دستغیب با بیان اینکه حمل و نقل ترافیکی و آسیب‌های اجتماعی مرکز شهر را باید دید،گفت: در شهر شیراز کارهای عمرانی خوب انجام شده اما هنوز نتوانسته‌ایم کار ترافیک شهری را حل کنیم . 

وی با بیان اینکه امروزه شعار دنیا آهسته‌روی است، افزود: باید به جای ماشین به انسان اهمیت دهیم. آهسته و با فکر حرکت کنیم، چرا که امروز دنیا با محور پیاده حرکت می‌کند . 

رئیس شورای شهر شیراز همچنین خواستار توجه به افراد ضعیف و کم‌توان در سطح شهر در ساخت و سازها شد و گفت: باید شهر را برای کودکان بسازیم یا خانمی که با کالسکه بتواند به  راحتی فرزند خود را جا به جا کند . 

دستغیب با بیان اینکه کودکان نیاز به امنیت، زیبایی و نشاط دارند، عنوان کرد: باید بر فرهنگسازی و آموزش آن بیش از گذشته تمرکز کنیم.نه به این معنا که آن را متحول کنیم که به آن بیفزاییم . 

وی با طرح سئوالی مبنی بر اینکه تا چه میزان توانسته‌ایم مردم را از پل و خط عابر پیاده حرکت دهیم و یا به آنها یاد دهیم که زباله خود را بر روری زمین نیندازند؟ گفت: از شهردار شیراز و شوراییان شیراز می‌خواهم که با تمرکز بر این مسائل دین خود را به شهر ادا کنند . 

رئیس شورای شهر شیراز با بیان اینکه نیروهای انسانی تشکیل دهنده مهمترین بخش هر سازمانی هستند، گفت: ریشه، تخصص و آینده شهرداری به نیروهای آن وابسته است که البته امروز بهترین نیروهای متخصص در شهرداری شیراز مشغول به کار هستند.نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم با بیان اینکه سازمان عمران یکی از ویترین های برجسته خدمت به شهروندان و حضور در پروژه های شهری شهرداری است، گفت: در اکثر پروژه های شهری شیراز نشانی از خدمت این سازمان به چشم می خورد.
مهندس رجبی خاطرنشان کرد: سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری شیراز هم اکنون در مجموعه مدیریت شهری  به عنوان یک سازمان تخصصی شناخته می شود و باید کمک کنیم این سازمان به فناوری های نوین برای انجام پروژه های کلان مجهز شود. سازمان عمران تبلور یک فرایند ارتقایی است که توانسته طی 30 سال از نظر نیروی انسانی، ساختار سازمانی و نگاه به آینده ارتقا یابد، با تغییرات زمان و فناوری های روز دنیا همگام شود و بتواند پاسخگوی نیازهای عمران شهری باشد.
شهردار اسبق شیراز افزود: مجموعه مدیریت شهری علاوه بر لزوم تکمیل پروژه های نیمه تمام عمرانی با مشکلاتی همچون بدهی های کلان، جذب بی سابقه نیروی انسانی، کاهش میل به سرمایه گذاری، نوسانات اقتصادی و ... روبرو بود اما شهرداری توانست با وجود این مشکلات مسیر خدمت رسانی خود را با افتتاح ایستگاه های قطار شهری، نوسازی ناوگان اتوبوسرانی، تکمیل پروژه های نیمه تمام عمرانی، کلنگ زنی پروژه های تاثیرگذار و... ادامه دهد.
مهندس رجبی شیراز را شهری منحصر به فرد دانست و خاطرنشان کرد: یقین دارم شهرداری شیراز با ظرفیت مدیریتی و کارشناسی بالایی که دارد در مسیر توسعه و رشد بیش از پیش شیراز گام برمی دارد.رئیس کمیسیون عمران حمل و نقل ترافیک شورای شهر شیراز نیز در این مراسم گفت: سازمان عمران یک پتانسیل مطلوب و موثر در کنار شهرداری است.

دکتر قائدی ادامه داد: نگاه شهرداری و شورای شهر پنجم سیاسی نیست و شاید نگاه ما کمی متفاوت تر از مدیران قبلی شورا  باشد، چرا که کارهای عمرانی بخشی از وظایف ما است. تمام تلاش خود را برای تکمیل پروژه‌هایی که در سطح شهر کلید خورده‌اند به کار خواهیم بست.رییس سازمان عمران و بازآفرینی شهری شهرداری شیراز نیز در این مراسم گفت: این سازمان در طول عمر 30 ساله خود توانسته با احداث 46 پل و تقاطع غیر همسطح به مساحت بیش از 152 هزار متر مربع، احداث حدود 3 میلیون و 500 هزار متر مربع بزرگراه و خیابان، تولید و اجرای 6 میلیون و 720 هزار تن آسفالت، اجرای 28 هزار و 500 متر لوله گذاری هدایت آبهای سطحی، اجرای بیش 21 هزار متر مربع ساختمان پارکینگ عمومی، اجرای بیش از 19 هزار و 500 متر مربع ساختمان آتش نشانی، اداره و ... نقش مهمی در توسعه شیراز، ارتقای سطح رفاه شهروندان و بهبود کیفیت خدمات شهری داشته باشد.
مهندس شکوهیان با بیان اینکه سازمان عمران شهرداری شیراز نخستین سازمان عمران در بین شهرداری های کشور است، افزود: این سازمان با در اختیار داشتن معادن تولید مصالح و آسفالت، کارگاه تولید بتن و قطعات بتنی، ماشین آلات و تجهیزات پیشرفته و استفاده از دانش و فناوری روز دنیا از توان بالایی در اجرای پروژه های عمرانی برخوردار باشد و احداث تقاطع سه سطحی مطهری- امیرکبیر – رحمت، ایستگاه قطار شهری میدان امام حسین (ع) و ... از جمله فعالیت های در حال حاضر این سازمان است.
وی با اشاره به حضور سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری شیراز در مواقع بحران خاطرنشان کرد: امداد رسانی در زلزله کرمانشاه، سیل جهرم، زلزله بم و ...از جمله اقدامات این سازمان در مواقع بحرانی است و در حال حاضر نیز با حضور شبانه روزی در بحران ناشی از رانش کوه در خیابان کوهستان بلوار جمهوری توانست به شهروندان خدمت رسانی کند.
بنیانگذار سازمان عمران و بازآفرینی شهرداری شیراز نیز در ان مراسم ضمن تشریح چگونگی آغاز به کار این سازمان گفت: برگزاری مراسم 30 امین سالگرد تاسیس سازمان عمران نشان دهنده توجه ویژه مدیریت شهری به عمران و آبادانی شیراز است. سازمان عمران از ابتدا با عشق و ایثار ایجاد شد و توانست پروژه هایی ماندگار همچون بهسازی ورودی شیراز از سمت دروازه قرآن، احداث بلوار چمران و پارک حاشیه ای آن، زیرگذر بلوار شاهد و ... را انجام دهد.
مهندس کسرائیان عنوان کرد: فعالیت سازمان عمران طی 30 اخیر منجر به صرفه جویی مالی بسیاری برای مجموعه شهرداری شده است و امروز این سازمان می تواند تجربه خود در زمینه اجرای پروژه های مختلف را با برگزاری همایش ها و دوره های تخصصی آموزشی در اختیار مهندسان جوان شهر قرار دهد.
همچنین در این مراسم از مهندس کسراییان، مهندس پوست پرداز، مهندس مستمع، مهندس توکلی از جمله مدیران پیشین سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری شیراز و جمعی از تلاشگران این عرصه تجلیل شد.

 ۱۳۹۷/۰۹/۰۵
منبع : اداره کل املاک و مستغلات
بازدید ها : ۵۳
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید