شهردار شیراز تاکید کرد

نظارت بر روند اجرای پروژه های عمرانی با بازدیدهای دوره ای

شهردار شیراز در بازدید از پروژه تقاطع غیرهمسطح شهیدان روزی طلب که به اتفاق مدیرکل بازرسی استان فارس انجام شد، گفت: با توجه به اختصاص ۹۷ درصد از بودجه عمرانی شهرداری شیراز به تکمیل پروژه های نیمه تمام عمرانی، بر روند اجرای این پروژه ها با بازدیدهای دوره ای نظارت می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، مهندس اسکندرپور در بازدید از تقاطع سه سطحی مطهری – امیرکبیر – رحمت (شهیدان روزی طلب) روند اجرای این پروژه را رضایت بخش دانست و افزود: این تقاطع به عنوان یکی از بزرگترین پروژه های شهر شیراز در پاییز سال گذشته ۴۹ درصد پیشرفت داشته و در پاییز سال جاری علی رغم نوسانات ارزی و افزایش چشمگیر قیمت مصالح، پیشرفت آن به بیش از ۷۵ درصد رسیده است.
وی با بیان اینکه بهره برداری از تقاطع سه سطحی مطهری – امیرکبیر – رحمت به دلیل قرارگیری در ورودی شهر شیراز از سمت بوشهر تحول بزرگی در بازگشایی و تسهیل ترافیک ورودی شهر، بلوار امیرکبیر و بلوار رحمت ایجاد می کند، گفت: این پروژه مجموعه ای از دو تقاطع سه سطحی است که بلوار رحمت، امیرکبیر، مطهری و میثم را به یکدیگر متصل می کند که با بهره برداری از آن شاهد کاهش ترافیک و افزایش امنیت عبور و مرور خواهیم بود.
 شهردار شیراز همچنین در بازدید از تقاطع مهدیه - امیرکبیر و تقاطع جوادیه خطاب به مهندسان این پروژه ها تاکید کرد: روند اجرای این دو پروژه عمرانی با توجه به قرارگیری در ورودی شهر شیراز برای تسهیل و تسریع در عبور و مرور شهروندان و مسافران باید سرعت بیشتری بگیرد.
مهندس اسکندرپور با بیان اینکه تسریع در عملیات عمرانی این دو پروژه به علت نزدیکی به ماههای پایانی سال ضروری است، خاطرنشان کرد: در این راستا از پروژه های مهدیه - امیرکبیر و جوادیه بازدیدهای مکرر و دوره ای انجام خواهم داد و روند اجرای آنها را به صورت جدی پیگیری می کنم.
کاظم اکرمی مدیر کل بازرسی استان فارس نیز در این بازدید گفت: حجم کار انجام شده تملک املاک مورد مسیر، جابجایی تاسیسات و هدایت ترافیک عبوری حین اجرای عملیات اجرایی در پروژه مطهری - امیرکبیر - رحمت مناسب است.
بر اساس این گزارش، مدیرکل بازرسی استان فارس به اتفاق شهردار شیراز از روند پیشبرد پروژه شهیدان روزیطلب (تقاطع سه سطحی امیرکبیر- مطهری - رحمت) بازدید و سپس مهندس اسکندرپور به همراه معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز از تقاطع غیرهمسطح مهدیه – امیرکبیر و تقاطع غیرهمسطح جوادیه بازدید کردند.
تقاطع سه سطحی امیرکبیر- مطهری - رحمت به صورت پروانه‌ای شکل با هفت پل و مجموع طول پنج کیلومتر، اکنون یکی از بزرگترین پروژه عمرانی شهر شیراز است که از نظر ابعاد شش برابر تقاطع بصیرت (پل معالی آباد) و دو برابر تقاطع میدان معلم   بوده و با هدف تکمیل یکی از شریان‌های اصلی رینگ درون شهری شیراز، روان سازی ترافیک، افزایش ایمنی تردد در کمربندی و کاهش زمان سفرهای درون شهری در حال ساخت است.
تقاطع غیرهمسطح جوادیه سه محور اصلی کمربندی اکبرآباد –پروژه کوهسار مهدی و بزرگراه آیت الله محلاتی (آرین) را به یکدیگر متصل می کند. این پروژه یک تقاطع شبدری کامل است که تمام مسیر های عبوری را از جهات مختلف پوشش می دهد.

تقاطع غیرهمسطح مهدیه- امیرکبیر نیز با هدف تکمیل رینگ پیرامونی شهر شیراز، روان سازی ترافیک در ورودی شهر شیراز در حال اجراست. همچنین در ادامه این پروژه، بلوار 55 متری مهدیه به طول 12 کیلومتر در حال احداث است که تقاطع غیر همسطح شهید رودکی را به تقاطع مهدیه - امیرکبیر متصل می کند. با بهره برداری از تقاطع غیرهمسطح شهید رودکی، بزرگراه مهدیه، تقاطع مهدیه – امیرکبیر و اتصال به بزرگراه توسعه جنوب (گلبهار) رینگ پیرامونی جنوب شهر شیراز تکمیل می شود.
۱۳۹۷/۰۹/۰۱
منبع : اداره کل املاک و مستغلات
بازدید ها : ۲۳
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید