شهردار شیراز:

مطالعات اجرای طرح های انسان محور در سطح شهر شیراز تکمیل شده است

شهردار شیراز در شصت و یکمین صحن علنی شورای شهر خبر داد: با توجه به رویکرد مجموعه مدیریت شهری، مراحل مطالعات اجرای طرح های انسان محور به اتمام رسیده که طی هفته های آتی برای تصویب و سپس اجرا به شورای شهر ارائه می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، مهندس اسکندرپور با اشاره به اختصاص ۹۷ درصد از بودجه عمرانی شهرداری شیراز طبق مصوبه شورای شهر به اتمام پروژه های نیمه تمام افزود: اهتمام و اولویت شهرداری شیراز در سال ۹۷ تکمیل پروژه های نیمه تمام عمرانی همچون تقاطع سه سطحی شهیدان روزیطلب، تقاطع جوادیه و ... به منظور تسریع و تسهیل در رفت و آمد شهروندان و رفع مشکلات ترافیکی است‌. علاوه بر تکمیل پروژه های نیمه تمام عمرانی، برنامه ریزی ها و مطالعات طرح های انسان محور نیز انجام شده است تا شاهد تحقق رویکرد انسان محوری در شهر شیراز باشیم.
معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز با اشاره به پرو‌ژه‌های انسان‌محور شهرداری در زمینه عمرانی اظهار داشت: این پروژه‌ها شامل محورعرفان و بازآفرینی محور زندیه است.
مهندس آرگیو نیز در شصت و یکمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر شیراز بیان کرد: محورعرفان از دروازه قرآن به سمت شاهزاده قاسم تا دارالسلام طراحی و اجرا شده و بازآفرینی محور زندیه نیز به عنوان پروژه‌های شاخص و نماد شیراز از زیرگذر زند به سمت نمازی به عنوان پروژه‌های استثنایی و تاریخی عملیاتی می‌شوند.
معاون شهردار شیراز با اشاره به اینکه علاوه بر پروژه های بزرگ شهری، ۱۹۱ پروژه نیز توسط سازمان ها و شهرداری های مناطق در نقاط مختلف شهر فعال است خاطرنشان کرد: امروز شهرداری شیراز با برنامه در حال اداره شدن است و استراتژی شفاف و روشنی در دست اقدام دارد.
مهندس آرگیو با بیان اینکه هشت پل و تقاطع غیرهمسطح در دست اجرا است،گفت: این تقاطع‌ها شامل جوادیه، تقاطع غیرهمسطح رودکی، تقاطع غیرهمسطح باهنر-کمربندی،پروژه امتداد زیرگذر گلستان و زیرگذر علی بن حمزه است. تقاطع جوادیه در پاییز سال گذشته ۴۷ درصد پیشرفت و پاییز امسال ۸۵ درصد پیشرفت داشته، فاز نخست تقاطع شهید رودکی که در پاییز سال ۹۶ حدود ۵۴ درصد پیشرفت داشت، امسال به بهره برداری رسید و فاز دوم آن که سال گذشته ۱۴ درصد پیشرفت داشت، در پاییز امسال پیشرفت آن به ۳۵ درصد رسیده است.
وی خاطرنشان کرد: تقاطع مطهری- امیرکبیر-رحمت به عنوان یکی از بزرگترین پروژه های شهر شیراز در پاییز سال گذشته ۴۹ درصد پیشرفت داشته و در پاییز ۹۷ پیشرفت آن به ۷۵ درصد رسیده است. پیشرفت فیزیکی پروژه های شهری شیراز در شرایط فعلی اقتصادی نشان از عزم جدی شهرداری شیراز دارد.
معاون عمرانی شهردار شیراز از ساماندهی ورودی شیراز از سمت بوشهر خبر داد و افزود: به منظور ساماندهی ترافیک ورودی شیراز، تقاطع سه سطحی مهدیه- امیرکبیر و بزرگراه مهدیه در دست اجرا است که این پروژه در حال حاضر دارای ۱۸ درصد پیشرفت فیزیکی است.
مهندس آرگیو خاطرنشان کرد: در راستای بهبود وضعیت معابر و شریان های اصلی ورودی شهر شیراز پنج بزرگراه مهدیه، بزرگراه مولوی در شرق، بزرگراه گلبهار در جنوب و دو بزرگراه جنوب محور سپیدان و اتصال اتوبان حسینی الهاشمی به آزادراه شیراز-اصفهان در غرب شیراز به مسافت بیش از ۵۳ کیلومتر در دست اجرا است.
وی با اشاره به افزایش قیمت قیر به تنی چهارمیلیون و ۲۰۰ هزار تومان افزود: علی رغم این افزایش قیمت ناگهانی، در هفت ماهه امسال ۹۰ هزار تن معادل ۷۲۰ هزار مترمربع آسفالت در سطح شهر انجام شده است.
همچنین تصویب طرح دو فوریتی ارائه گزارش شهرداری شیراز به شورای شهر از مصوبات شصت و یکمین صحن علنی شورای شهر بود.
۱۳۹۷/۰۸/۲۲
منبع : اداره کل املاک و مستغلات
بازدید ها : ۳۲
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید