رییس سازمان سرمایه‌گذاری و مشارکت های مردمی:

شهرداری شیراز با ۳۶ بسته سرمایه گذاری در نمایشگاه معرفی فرصت های سرمایه گذاری شرکت می کند

شهرداری شیراز با ۳۶ بسته سرمایه گذاری در دهمین نمایشگاه معرفی فرصت های سرمایه گذاری کشور و پنجمین نمایشگاه بین‌المللی بورس، بانک، بیمه و خصوصی‌سازی کیش شرکت خواهد کرد.

رییس سازمان سرمایه‌گذاری و مشارکت های مردمی شهرداری شیراز با بیان اینکه این نمایشگاه از تاریخ ۳۰ مهر ماه آغاز می گردد و تا ۴ آبان ماه ادامه دارد، اظهار کرد: بسته های سرمایه گذاری شهرداری شیراز در نوع خود کم نظیر و بی نظیر است و محوریت این بسته ها بر مبنای پروژه های توسعه ای، استفاده از انرژی های نو، بازیافت نخاله های ساختمانی ، پسماند، پروژه های توسعه ای خدمات عمومی مانند توسعه مترو و حمل و نقل عمومی  و در دسته بندی دیگر بسته ها بر مبنای پروژه های تفریحی، گردشگری و یا پروژه های اقتصادی تجاری، مسکونی است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز به نقل از روزنامه تماشا، دکتر علیرضا شاهرخیان با بیان اینکه نقشه سرمایه گذاری شهر شیراز در پهنه های مختلف مهیا شده است، گفت: ۹ پهنه سرمایه گذاری در شورای شهر برای سرمایه گذاری مشخص گردیده که در فاز اول پنج پهنه سرمایه گذاری در پارک ۵۸۰ هکتاری و پارک ۵۷ هکتاری و پهنه سرمایه گذاری بابا کوهی و بام شیراز ، کوه نور ، بافت تاریخی فرهنگی و دهکده ورزشی در پارک مادر در منطقه پنج شهرداری شیراز اولویت بندی شده است.
رییس سازمان سرمایه‌گذاری و مشارکت های مردمی شهرداری شیراز با بیان اینکه یکی از ابزارهایی که برای ارایه کارهای سرمایه گذاری بویژه در موضوع مارکتینگ و بازاریابی بسته ها وجود دارد برگزاری نمایشگاه‌های سرمایه گذاری است، گفت: هر چند امکان جذب سرمایه گذار از طریق فراخوان در رسانه ها و یا ملاقات های حضوری وجود دارد اما با ظرفیت نمایشگاه های سرمایه گذاری که سرمایه گذاران و سرمایه پذیران را یکجا جمع می شوند قابل قیاس نیست.
وی با تاکید بر اینکه بهترین بسته های سرمایه گذاری استان فارس مربوط به شهرداری شیراز است، افزود: بسته های سرمایه گذاری شهرداری شیراز از نظر کیفی و کمی تفاوت محسوسی با دیگر بسته های ارایه شده دارد.
رییس سازمان سرمایه‌گذاری شهرداری شیراز با بیان اینکه تمام بسته های سرمایه گذاری مورد کارشناسی قرار گرفته و بسیار شفاف ارایه گردیده است، اظهار کرد: مالکیت بسته های سرمایه گذاری و میزان آورده ها به صورت صد در صد شفاف  مشخص گردیده و تمام مجوزات لازم از دستگاه های مختلف گرفته شده است و هر یک از بسته های سرمایه گذاری آماده ارایه به سرمایه گذاران است.
دکتر شاهرخیان افزود: در نمایشگاه های گذشته منتظر می ماندیم تا سرمایه گذاران به سراغ ما بیایند اما در نمایشگاه امسال در ابتدا سرمایه گذاران را در تمام کشور شناسایی کردیم و قرار ملاقات را به نمایشگاه موکول نمودیم که پیش بینی می شود با این روش تعداد زیادی از بسته ها به سرمایه گذاران ارایه شود. در این نمایشگاه سرمایه گذاران داخلی و خارجی بازار هدف ما هستند و برای بسته های سرمایه گذاری در زمینه تفکیک پسماند و تفکیک نخاله های و استفاده از انرژی های نو سرمایه گذاران خارجی اعلام آمادگی نموده اند.
رییس سازمان سرمایه‌گذاری شهرداری شیراز با اشاره به اینکه از هر صد مذاکره ۸۰ درصد آن به نتیجه نمی رسد ،‌اظهار کرد: پیش بینی می شود در این نمایشگاه بیش از بیست درصد بسته ها به سرمایه گذاران واگذار شود تا عملیاتی شود.
دکتر شاهرخیان گفت: بسته های سرمایه گذاری موضعی و موضوعی در نمایشگاه وجود دارد، بسته های سرمایه گذاری موضعی آنهایی هستند که به زمین مربوط می شود که در آن صورت آورده شهرداری زمین و صدور مجوزات است و آورده سرمایه گذار هزینه ساخت است و بسته های سرمایه گذاری موضوعی شامل بسته هایی می شود که به زمین وابستگی ندارد و بیشتر به بسته های انرژی های نو، تفکیک نخاله های ساختمانی و تولید انرژی از پسماند می شود که در هر صورت آماده جذب سرمایه گذار هستیم.
وی با بیان اینکه برگزاری نمایشگاه سرمایه گذاری و حضور ما در این نمایشگاه اهمیت بسزایی دارد، افزود: استاندار و معاون اقتصادی استانداری، رییس دفتر جذب سرمایه گذاری استان، شهردار و معاون مالی و اقتصادی شهرداری شیراز و اعضای کمیسیون اقتصادی شورای شهر شیراز از نمایشگاه بازدید به عمل خواهند آورد. همه مسوولین استانی و دستگاه های مربوطه دست به دست یکدیگر داده ایم تا ضمن تسهیل روند سرمایه گذاری تا آنجا که امکان داشته باشد ریسک سرمایه گذاری را پایین بیاوریم تا از سرمایه گذاران حمایت کرده باشیم. با این یکپارچگی و مدیریت واحدی که در زمینه سرمایه گذاری در استان روی داده است سرمایه گذاران هیچ مشکلی نخواهند داشت و با خاطری آسوده می توانند سرمایه گذاری نمایند.
رییس سازمان سرمایه‌گذاری شهرداری شیراز افزود: نهادهای دولتی ، نیمه دولتی و خصوص در این نمایشگاه شرکت دارند اما آنچه اهمیت دارد تعامل خوبی است که بین سه ضلع مثلث سرمایه گذاری شامل مرکز خدمات سرمایه گذاری، دفتر جذب سرمایه گذاری استانداری و سازمان سرمایه گذاری شهرداری شیراز در راستای تسهیل روند سرمایه گذاری بوجود آمده است.
 

 ۱۳۹۷/۰۸/۰۱
منبع : اداره کل املاک و مستغلات
بازدید ها : ۶۱
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید