معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز خبر داد

احداث ۵۲ کیلومتر بزرگراه شهری در شیراز

معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز از احداث ۵۲ کیلومتر مسیر بزرگراهی شهری خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، مهندس آرگیو بااشاره به احداث بزرگراه مولوی در شرق و بزرگراه مهدیه و گلبهار در جنوب شیراز، اجرای پروژه‌های بزرگراهی در شمالغرب و ... را یادآور شد و گفت: شهرداری شیراز در اجرای پروژه‌ها نگاهی عدالت محور به تمام مناطق این کلانشهر دارد.
معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز با بیان اینکه گسترش شیراز به شکل طولی و بیشتر به سمت شمالغرب بوده است، گفت: با احداث مراکز بیمارستانی، شهرک‌ها، اتصال روستاهای مختلف به شیراز و .... همه دستگاه‌ها و مسئولان باید برای رفع موانع احداث راه‌های دسترسی و پروژه‌های عمرانی مورد نیاز نظیر تقاطع‌ها و بزرگراه ها همراهی کنند. با همکاری تمام مسئولان و برداشته شدن موانع بر سرراه احداث مسیرهای دسترسی جدید در محورهای مختلف و تسریع در احداث خطوط مختلف مترو خصوصا خط سه، بخش زیادی از مشکلات ترافیکی این کلانشهر مرتفع خواهد شد .
مهندس آرگیو خاطرنشان ساخت: مجموعه مدیریت شهری تلاش خود را صرف حل مشکلات و اجرا و تکمیل پروژه‌های عمرانی اولویت دار خصوصا در زمینه توسعه راه‌های دسترسی و تکمیل رینگ پیرامونی و اولویت ما تکمیل رینگ‌های شهری است . برخی پروژه‌های عمرانی اجرا شده در شیراز، بر اساس اولویت و نیازسنجی صحیح، اجرایی و تکمیل نشده است ، هم اکنون یکی از این اولویت‌های شهرداری اجرای کامل رینگ پیرامونی شیراز است.
وی افزود: با تکمیل شدن و بهره برداری از آزاد راه شیراز اصفهان، اختلالات ترافیکی محور شمالغرب این کلانشهر با مشکلات عدیده‌ای مواجه خواهد شد، از این رو یکی از مهمترین اولویت‌های مجموعه مدیریت شهری اجرای مسیر 8 کیلومتری اتصال بزرگراه حسینی‌الهاشمی به آزاد راه شیراز اصفهان است .
وی با اشاره به اجرایی شدن طراحی بزرگراه 20 کیلومتری در محدوده حد فاصل بزرگراه آیت ا... محلاتی و آزادراه شیراز اصفهان خاطرنشان کرد: اجرای این پروژه به همراه مسیر جنوبی قطعا بار ترافیک محور گویم و دوکوهک در شمالغرب شیراز را به میزان قابل توجهی کاهش خواهد داد .
 

 ۱۳۹۷/۰۷/۱۹
منبع : اداره کل املاک و مستغلات
بازدید ها : ۳۴
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید