رئیس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری شیراز:

سامانه تبادل اطلاعات مکانی و توصیفی شیراز طراحی و تولید شد

رئیس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری شیراز اعلام کرد: برای نخستین بار در کشور سامانه تبادل اطلاعات مکانی و توصیفی شیراز طراحی شد و به زودی در دسترس عموم قرار می‌گیرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، سعید حیدری گفت:  با در دسترس قرار گرفتن این سامانه در سایت شهرداری شیراز، شهروندان می‌­توانند از درگاهی واحد با ادارات و دستگاه‌­های مختلف چون میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس ، ادارات آب، برق، گاز و بسیاری از دستگاه­‌های دیگر  ارتباط یابند.
وی اجرای این طرح را گامی بلند در راستای پنجره واحد شهری دانست و اظهار داشت: با تعامل و به اشتراک‌گذاری اطلاعات و داده‌ها در بین دستگاه‌های شهری در بازه زمانی کوتاه‌تری با استفاده از فناوری اطلاعات مدیریت یکپارچه شهری محقق می‌شود و مهم‌ترین هدف از انجام این مهم خدمت‌رسانی بهتر، آسان­تر برای شهروندان و کسب رضایت‌مندی آنهاست. در این طرح با زیرساخت‌­های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری فضایی فراهم شده است تا سازمان‌­ها و دستگاه­‌های مختلف اطلاعات خود را بارگذاری کنند و اطلاعات سایر دستگاه‌­ها را مشاهده کنند. به گفته حیدری راه‌اندازی این سامانه مورد حمایت و استقبال استانداری قرار گرفته است و رحمانی معاون استاندار خواستار پیگیری ویژه برای اجرایی شدن این طرح شده است.
رئیس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری شیراز خاطرنشان ساخت: در این طرح، نقشه‌­های پایه پس از بارگذاری در اختیار ادارات برق، آب و گاز قرار می­‌گیرد و مشترکین این ادارات می­‌توانند با استفاده از آدرس محل کار و سکونت خود به اداره مورد نیاز لینک شوند تا اطلاعات مورد نیاز همچون قبوض خود را از این درگاه دریافت کنند.
حیدری با بیان اینکه نسخه آزمایش این سامانه ارائه شده است و مورد استقبال اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس، میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قرار گرفته است، افزود: کاربران می‌توانند با استفاده از فضای اطلاعات مکانی و توصیفی شیراز و در قالب سامانه اطلاعات تاریخی و فرهنگی، گردشگری را در قالب تورهای مجازی تجربه کنند. از مزایای این طرح به کیفیت بالای تصاویر هوایی از ارتفاع 100 متری در منطقه بافت تاریخی و ارتفاع 200 متری در سایر نقاط شیراز، تصاویر 360 درجه با دقت بالا، نمایش جزئیات مکان به صورت کامل است و شهروندان می‌توانند از این بستر برای بازدید از مکان‌های فرهنگی، هنری ،تاریخی، گردشگری و غیره به صورت تور مجازی استفاده کنند.
وی با اشاره به اینکه نسخه آزمایشی این سامانه بستر و فضایی برای تبادل اطلاعات مکانی و توصیفی دستگاه‌­های مختلف است آماده و برای قرار گرفتن روی سایت شهرداری در حال گذران فرآیندهای اداری و اخذ مجوزهای قانونی است، گفت: این سامانه کاربردی به زودی و به صورت رایگان در اختیار شهروندان شیرازی قرار می‌­گیرد، برای نخستین بار در کشور تهیه شده است و به گفته حیدری دو هدف تبادل اطلاعات مکانی و توصیفی بین دستگاه‌­های مختلف و ایجاد بستر مشترک ارائه خدمات شهروندی را دنبال می‌­کند.
رئیس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری چشم­‌انداز آینده این طرح را ارائه این سامانه به سایر کلانشهرهای کشور با همکاری شرکت­‌های بومی و بخش خصوصی عنوان کرد.
۱۳۹۷/۰۷/۱۷
منبع : اداره کل املاک و مستغلات
بازدید ها : ۱۰۴
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید