مدیر مرکز کنترل ترافیک شهرداری شیراز:

۱۰ تقاطع شیراز به سیستم ثبت تخلف عبور از چراغ قرمز مجهز می شود

مدیر مرکز کنترل ترافیک شهرداری شیراز اعلام کرد: تا چهار ماه آینده، ۱۰ تقاطع شیراز به سیستم ثبت تخلف عبور از چراغ قرمز مجهز می شود.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز به نقل از روزنامه خبرجنوب، محمدعلی علویان مهر با بیان این مطلب گفت: طی 20 روز آینده، سه تقاطع چراغ دار شهر به صورت پایلوت به سامانه ثبت تخلف عبور از چراغ قرمز مجهز و طی چهار ماه آینده این تعداد تقاطع به 10 تقاطع افزایش خواهد یافت که البته محل نصب اغلب این سامانه ها در تقاطع های مرکزی و حساس شهر است.
وی خاطرنشان ساخت: هم اکنون 68 تقاطع چراغ دار در شهر شیراز وجود دارد و 4 تقاطع دیگر هم در صف نصب چراغ راهنمایی است . وی درباره ثبت تخلفات سیستم های هوشمند نیز گفت: هم اکنون 130 سامانه و دوربین کنترل نظارت تصویری در شیراز فعالیت دارد که 20 سامانه از این تعداد به صورت هوشمند و مکانیزه، تخلفاتی مانند سرعت غیر مجاز را ثبت می کند اما این به آن معنا نیست که دیگر دوربین ها تخلفات را ثبت نمی کنند.
مدیر مرکز کنترل ترافیک شهرداری شیراز افزود: بر این اساس تمامی دوربین هایی که در سطح شهر وجود دارد به صورت نیمه مکانیزه، تخلفات را ثبت می کنند و یک مامور پلیس از مرکز، تصاویر را دریافت و همزمان در صورت مشاهده هر تخلفی از جمله پاک دوبل، توقف ممنوع و یا پارک خودرو در پیاده رو، برای خودرو متخلف اعمال قانون کرده و جریمه این افراد نیز از طریق پیامک به آن ها اطلاع رسانی می شود.
علویان مهر خاطرنشان ساخت: در سه ماهه اول امسال، میزان تخلفات توسط سیستم های هوشمند مرکز کنترل ترافیک نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته 32 درصد رشد را نشان می دهد. در همین راستا پیش بینی میکنیم میزان تخلفات تابستان امسال نیز نسبت به مدت زمان مشابه سال قبل 20 درصد افزایش داشته باشد.
مدیر مرکز کنترل ترافیک شهرداری شیراز گفت: طبق برنامه ریزی های صورت گرفته پاییز امسال 20 سامانه جدید ثبت تخلف جدید در شهر نصب می شود که طی و هفته آینده 10 سامانه آن در شهر راه اندازی خواهد شد که باتوجه به این موضوع، پاییز امسال شاهد جهش و افزایش بالای تعداد ثبت تخلفات توسط این سامانه در شهر خواهیم بود.
وی درباره خاموشی چراغ های راهنمایی در زمان قطع برق نیز اظهار کرد: برای تجهیز این چراغ ها به سیستم برق اضطراری نیازمند خریداری ئ نصب باتری های خاص بودیم که باتوجه به نوسان نرخ ارز و بازار در این رابطه با مشکلاتی مواجه شدیم در این راستا یکی دیگر را مباحثی که مطرح شد استفاده از انرژی خورشیدی و جداسازی این چراغ ها از سیستم برق شهری بوده که در این رابطه با دو مشکل مواجهه شدیم؛ یکی هزینه اولیه بالای این سیستم هاست و مشکل دیگر بازهم نوسان قیمت بازار ارز است که به محض ثبات در بازار برای تجهیز چراغ های راهنمایی به این سیستم ها اقدام خواهیم کرد.
علویان مهر با بیان اینکه یکی از طرح هایی که به زودی در شیراز اجرا می شود طرح ناحیه با آلایندگی کم انتشار یا است که در تمامLEZ کلانشهر ها اجرا می شود، افزود: با اجرای این طرح اجازه ورود و تردد به خودروهایی که معاینه فنی نداشته و دچار آلایندگی است به مرکز شهر داده نمی شود با اجرای این طرح از یک ماه آینده اجازه ورود هیچ خودرویی بدون معاینه فنی به محدوده شهر داده نمی شود و مشخصات و پلاک خودرو ها توسط سیستم های مکانیزه و دوربین های سطح مناطق مرکز شهر ثبت و در صورت نداشتن معاینه فنی، خودروهای متخلف اعمال قانون خواهند شد.
 

 ۱۳۹۷/۰۷/۱۶
منبع : اداره کل املاک و مستغلات
بازدید ها : ۵۶
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید