شهردار شیراز همزمان با آغاز مهرماه و سال تحصیلی جدید:

دانش‌آموزان می توانند در آینده شهر و کشور خود اثرگذار باشند

شهردار شیراز، دانش آموزان را شهریاران امروز و شهرداران فردا خواند و گفت: افق های توسعه و پیشرفت این مرز و بوم به دست محصلان امروز ترسیم می شود. از این رو ضروری است زمینه سازی های لازم برای رشد و نقش آفرینی دانش آموزان متناسب با مقاطع مختلف تحصیلی انجام شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، مهندس اسکندرپور همزمان با نخستین روز مهرماه  ضمن حضور در مدرسه شهید هادی مهدوی و نواختن زنگ آغاز سال تحصیلی 98-97 خطاب به دانش آموزان گفت: همه خدمتگزاران امروز در هر پست و مسئولیتی که خدمت می کنند، از پشت نیمکت های مدرسه راه خود را برای رشد و تعالی کشور آغاز کرده اند؛ از این رو شما نیز بدون تردید با علم آموزی و کسب مهارت در این سال ها می توانید در روزهای آینده شهر و کشور خود اثرگذار و نقش آفرین باشید.

وی افزود: به عنوان شهردار شیراز و کسی که روزی در جایگاه شما دانش آموز بوده ام، از همین نخستین روز مهرماه، شما را یار و همراه مجموعه شهرداری می دانم و می خواهم در جمله ای کوتاه اما برخاسته از ایده خلاقانه خود، بگویید برای ساختن شیرازی بهتر چه برنامه ای پیشنهاد می کنید؟

شهردار شیراز این سوال را بهانه ای برای راه اندازی کمپین بزرگ مشارکت دانش آموزی در اداره شهر شیراز دانست و گفت: با برگزاری این چالش در سطح شهر شیراز، پس از بررسی ایده ها توسط کارشناسان، پیشنهادهای برتر که قابلیت اجرا داشته باشند، به صورت عمومی روی بیلبوردهای شهر به نام صاحب ایده معرفی و برای ساختن شیرازی بهتر اجرایی می شود.

مهندس اسکندرپور در بخش دیگری از سخنان خود ضمن محکوم کردن حادثه تروریستی اهواز که همزمان با سالروز آغاز دفاع مقدس صورت گرفت، خطاب به دانش آموزان دبیرستانی شهر شیراز گفت: 31 شهریور 59 درست در روزهایی که کشور هنوز به ثبات کامل نرسیده بود، دشمن با تمام امکانات به این مرز و بوم حمله کرد ودر خیال خام خود به پیروزی می اندیشد؛  اما مردم ایران به خصوص دانش آموزان دبیرستانی 16 – 17 ساله غیرتی از خود نشان دادند که ثابت کردند در هر سن و جایگاه و مقام، اجازه پیش روی به خاک وطن را به دشمن نخواهند داد.

مهندس اسکندرپور افزود: روز گذشته دشمن در حادثه ای سبکسرانه و همزمان با سی و یکم شهریور اندیشه ضربه زدن به نظام و مردم ایران را داشت که اگرچه این نقشه با دفاع جانانه نیروهای همیشه در صحنه خنثی شد، اما این رویداد تلخ یادآور این نکته است که دشمن می تواند و برنامه دارد که با استفاده از مزدوران و منافقان داخلی برای حمله به کشور و اخلال در اتحاد مردم ایران استفاده کند. از این رو باید هشیار باشیم تا زمینه چنین اقدامی را برای فرصت طلبان فراهم نکنیم.

وی خاطرنشان ساخت: ما فارغ از هر فکر و اندیشه و زبان و آیین برای دفاع از ایران بزرگ در کنار یکدیگر هستیم و آرزو می کنم به لطف حضور مسئولین هشیار، جوانان آگاه و همدلی میان مردم، هرگونه خدعه، نیرنگ و فکر ناشایست از این دیار تاریخی و فرهیخته رخت بر بندد.
 

 ۱۳۹۷/۰۷/۰۱
منبع : اداره کل املاک و مستغلات
بازدید ها : ۳۳
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید