شهردار شیراز:

هوشمندسازی شهرها باید با رویکرد افزایش رفاه شهروندان انجام شود

شهردار شیراز ضمن اشاره به ایجاد زیرساخت های هوشمندسازی در کلانشهر شیراز، گفت: هوشمندسازی شهرها باید با رویکرد افزایش رفاه شهروندان و ایجاد حس بهتر برای زندگی در شهر انجام شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، مهندس اسکندرپور در نشست تخصصی با شرکت گسترش الکترونیک مبین ایران و امضای تفاهم نامه همکاری درخصوص هوشمندسازی شیراز اظهار داشت: علی رغم ایجاد ساختارها و انجام سرمایه گذاری های هنگفت، تا کنون توفیق چندانی در زمینه هوشمندسازی شهرها حاصل نشده است که دلیل این امر، علاوه بر عدم شناخت صحیح و تجربه کافی در این حوزه به تعریف ما از نظام هوشمندسازی شهرها باز می گردد، چراکه تحقق کامل هوشمندسازی امری فراسازمانی است  که تنها با مداخله شهرداری ها انجام نمی شود بلکه نیازمند همکاری نهادهای متعدد است.
وی با تاکید بر اینکه در شهرداری شیراز نگاه روشنی نسبت به هوشمندسازی وجود دارد، گفت: پراکندگی اقدامات و جزیره ای عمل کردن می تواند بزرگ ترین عامل بازدارنده و مانع پیشرفت در این حوزه تلقی شود؛ از این رو طی ماه های اخیر ستاد هوشمندسازی شهر شیراز را با حضور جمعی از متخصصان مجموعه شهرداری، دانشگاهیان و افرادی با تراز علمی تشکیل داده ایم تا از طریق دبیرخانه مرکزی، پراکنده کاری ها تجمیع شده و امور بر اساس برنامه منسجم و چشم انداز واحد پیش رود.
شهردار شیراز اظهار داشت: معتقدیم امروز با انجام پروژه های بزرگ عمرانی در شهرها، شهروندان باید حس خوب داشته باشند و اگر اینگونه نباشد بدین معناست که سلیقه ای عمل کرده ایم . چراکه شهرها باید با نگاه زیست پذیری و ایجاد حس خوب برای شهروندان ساخته شود و توسعه یابند.
مهندس اسکندرپور با بیان اینکه برنامه ریزی ها در زمینه هوشمندسازی باید به گونه ای باشد که منجر به انتفاع شهروندان و بهبود کیفیت زندگی در شهر شود، گفت: از این رو هوشمندسازی شیراز و ایجاد شهرداری الکترونیک با نگاهی صرفا پروژه محوریِ، نمی تواند این آرمان فرهنگی و اجتماعی را محقق کند.
وی ضمن امضای تفاهم نامه همکاری درخصوص هوشمندسازی شهر شیراز با شرکت گسترش الکترونیک مبین ایران اظهار داشت: امیدوارم بتوانیم با تکیه بر توانِ شرکت های داخلی و متخصصانِ بومی، همکاری دانشگاه شیراز و انگیزه مهندسانِ مجموعه شهرداری شیراز برای هوشمندسازی این کلانشهر منطبق بر چشم اندازهای مطلوبمان گام های بلندی در این حوزه برداریم.

 

 ۱۳۹۷/۰۶/۱۴
منبع : اداره کل املاک و مستغلات
بازدید ها : ۶۱
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید