از ابتدای مهرماه

متروی شیراز جمعه‌ها هم فعال می شود

رئیس کمیسیون عمران، حمل‌ونقل و ترافیک شورای شهر شیراز گفت: از ابتدای مهرماه مترو در روزهای جمعه نیز پذیرای مسافران ابن کلانشهر است.

مهندس نواب قائدی افزود: برای رفاه حال شهروندان و استفاده بیشتر از خدمات حمل‌ونقل عمومی، خط یک متروی شیراز از ابتدای مهرماه روزهای جمعه نیز از ساعت 7 صبح تا 15 خدمات ارائه می‌کند.
وی خاطرنشان ساخت: در نتیجه تلاش‌های انجام شده در یکسال گذشته به منظور سرویس دهی مطلوب‌تر مترو، ساعت کار روزانه مترو به 15 ساعت در روز با سرفاصله 15 دقیقه‌ای حرکت قطارها، افزایش یافت.
این عضو شورای شهر شیراز ادامه داد:‌ برای تکمیل خط یک قطار شهری و بهبود خدمات حمل و نقلی، ایستگاه‌های غدیر (فضل‌آباد) و فرصت شیرازی به زودی افتتاح می‌شود.
به گفته قائدی،‌ پس از رفع مشکلات تملکی مربوط به ایستگاه وکیل و ادامه عملیات عمرانی آن، پیش‌بینی می‌شود با تلاش گسترده سازمان حمل و نقل ریلی شهرداری شیراز، ایستگاه‌های وکیل و امام حسین(ع) نیز در دهه فجر امسال آماده بهره‌برداری باشد.
وی افزود: امید است با اتمام مطالعات جامع حمل و نقل همگانی و ساماندهی یکپارچه سیستم‌های حمل‌ونقل همگانی از جمله خطوط اتوبوسرانی، سطح سرویس دهی و مطلوبیت کارکرد مترو و زمینه استفاده شهروندان از مترو بیشتر شود.
سخنگوی شورای شهر شیراز با بیان اینکه با هدف استفاده بهینه شهروندان از مترو، برخی از خطوط اتوبوس و مینی‌بوس اصلاح شده است،  گفت: حذف برخی خطوط اتوبوس‌رانی موازی با خط یک مترو، اضافه کردن خطوط جدید برای تغذیه مترو، از اقدامات انجام شده است .
عضو شورای شیراز همچنین از اضافه شدن تعداد ۸ دستگاه مینی‌بوس به خط ۱۱۵ خبرداد و گفت: با این اقدام، امکان جابه‌جایی مسافران بین ایستگاه احسان قطارشهری و شهرک‌های فجر سپاه، گلستان، آفرینش و دیگر نقاط مسکونی واقع در مسیر شمالغرب شیراز تقویت می‌شود.

 

 ۱۳۹۷/۰۶/۱۴
منبع : اداره کل املاک و مستغلات
بازدید ها : ۶۲
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید