اولین گام شهرداری برای اجرای پروژه های ۱۰ گانه انسان محور در شیراز

کلنگ نخستین پردیس سینمایی و آمفی تئاتر روباز جنوب شیراز به زمین زده شد

شهردار شیراز با بیان این مطلب که ارتقای سطح کیفیت زندگی و توسعه فضاهای فرهنگی به ویژه در مناطق کمتر برخوردار شهر از مهم ترین اهداف ماست، کلنگ نخستین «پردیس سینمایی و آمفی تئاتر روباز» جنوب شیراز را در منطقه کوزه گری به زمین زد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، مهندس اسکندرپور در آیین افتتاح پارک جوان و کلنگ زنی پردیس سینمایی و آمفی تئاتر روباز گفت: کلنگ در سال نخست فعالیت مجموعه شهرداری و شورا به زمین زده شد؛ زیرا افق مجموعه مدیریت شهری ارتقای سطح کیفیت زندگی در شیراز است.
وی خاطرنشان ساخت: مجموعه شهرداری و شورای پنجم با در پیش گرفتن رویکردی نوین، اقدام به تعریف پروژه هایی انسان محور در راستای زیست پذیرتر کردن شهر، کرده اند. در همین راستا خوشحالم که کلنگ «پردیس سینمایی و آمفی تئاتر روباز» به عنوان نخستین پروژه از مجموعه ده گانه پروژه های انسان محور شهرداری شیراز در یکی از مناطق جنوبی شیراز به زمین زده شد.
شهردار شیراز افزود:  با ساخت این مجموعه فرهنگی- هنری- تفریحی، علاوه بر توسعه فضای فرهنگی این منطقه، دیگر نیازی نیست شهروندان برای دیدن فیلم یا شرکت در کلاس های فرهنگی – هنری به مناطق مرکزی و غربی شهر بروند.
مهندس ساکندرپور با تأکید بر اینکه شیراز نیازمند افزایش کیفیت زندگی به ویژه در مناطق کمتر برخوردار است، عنوان کرد: نیاز امروز مناطق جنوبی و جنوب شرقی شیراز تعریف و احداث پروژه های محرک توسعه است، چون فضای فیزیکی و کالبدی این مناطق توسعه یافته اما به امکاناتی که کیفیت زیست شهری را ارتقا دهند، توجه کمتری شده است. از این رو ایجاد و توسعه مراکز فرهنگی، اجتماعی و هنری همچون مسجد، فرهنگسرا، سالن سینما، خانه محله و ... برای ارتقای کیفیت زندگی در این مناطق ضروری است.
شهردار شیراز سرعت بالای اجرای پروژه نخستین پردیس سینمایی و آمفی تئاتر روباز را مؤلفه مهمی برای مجموعه مدیریت شهری دانست و خاطر نشان ساخت: در این راستا تمام امکانات شهرداری با پشتیبانی و تزریق منابع مالی در اختیار این پروژه قرار داده شده است.
مهندس اسکندرپور ایجاد بوستان در مناطق کمتر برخوردار شهر را یک ضرورت دانست و افزود: افتتاح پارک جوان در میدان کوزه گری، فرصتی مناسب برای تعامل و گفت و گوی هر چه بیشتر شهروندان ساکن در این مناطق به وجود می آورد و رویکرد شهرداری نیز توسعه شهر گفت و گو محور با ایجاد فضاهایی برای افزایش تعامل و مراوده شهروندان با یکدیگر است.
وی با اشاره به برخی از طرح های ده گانه شهرداری شیراز برای توسعه فرهنگی و اجتماعی شهر گفت: ضمن اتمام پروژه های نیمه تمام عمرانی، پروژه هایی با رویکرد نوین را آغاز خواهیم کرد. ایجاد پردیس سینمایی «سعدی» با امکانات روز به جای سینما سعدی فعلی، پیاده راه در مجموعه باغات قصردشت و پیاده راه در محور دروازه قرآن- دروازه اصفهان از جمله پروژه های شهرداری شیراز به منظور افزایش کیفیت زندگی شهروندان و زیست پذیرتر کردن شهر است همچنین این پروژه ها فرصت های جدید گردشگری را برای شیراز خلق می کنند.
نایب رییس شورای اسلامی شهر شیراز نیز در این مراسم رویکرد شورای پنجم را توسعه فرهنگی و اجتماعی مناطق کمتربرخوردار شهر دانست و گفت: توسعه فرهنگی منجر به کاهش معضلات اجتماعی می شود و این رویکرد شیراز را به شهری زیست پذیرتر و انسان محور تبدیل خواهد کرد چون شهر بیش از توسعه فیزیکی به جریان زندگی نیاز دارد.
ابراهیم صبوری با تاکید بر اینکه به دنبال توسعه مکان هایی برای گفت و گوی شهروندان با یکدیگر هستیم، افزود: با نگاهی انسان محور و شهروند محور در محل های پرتراکم شهری، بوستان و فضاهای فرهنگی، اجتماعی و ورزشی را توسعه خواهیم داد.
وی اظهار کرد: افتتاح پارک جوان و کلنگ زنی پردیس سینمایی و آمفی تئاتر روباز گامی در جهت توسعه جنوب شرق شیراز است و این نوید را به شهروندان ساکن در این محل می دهم که روزهای بهتر و زندگی با کیفیت تری در انتظار آنها است.
معاون شهرسازی و معماری شهرداری شیراز در آیین افتتاح پارک جوان و کلنگ زنی پردیس سینمایی و آمفی تئاتر روباز گفت: شهرداری توجه ویژه ای به ارتقای کیفیت زندگی و فرهنگ محلات دارد و در این راستا پروژه های خود را در تمام مناطق شهری اجرا می کند.
آرش فرج زاده با بیان اینکه محدوده میدان کوزه گری محور توسعه شرق و جنوب شرق شیراز است، عنوان کرد: در این راستا پروژه هایی همچون بوستان، پارک آبی، ورزشگاه، آمفی تئاتر و ... در این منطقه در دست اجراست که پس از اتمام تاثیر مثبتی بر ارتقای کیفیت زندگی فرهنگی شهر و شهروندان می گذارد.
وی نخستین پردیس سینمایی و آمفی تئاتر روباز جنوب شیراز را در سطح کشور بی نظیر دانست و گفت: این مجموعه در زمینی با مساحت چهار هزار متر زیربنا با برآورد 120 میلیارد ریال شامل دو سالن سینمایی با ظرفیت هر کدام 230 نفر و دو سالن دیگر با گنجایش هر کدام 180 نفر و همچنین یک سالن آمفی تئاتر با ظرفیت 700 نفر احداث می شود.
شهردار منطقه دو نیز در مراسم افتتاح بوستان جوان گفت: این بوستان با هزینه ای معادل یک میلیارد و 700 میلیون تومان و در زمینی به مساحت سه هزار و 800 متر مربع احداث و شامل پیست دوچرخه سواری به طول 700 متر، زمین فوتسال چمن مصنوعی، آبنما، فضای بازی کودکان، فضای سبز و ... است.
مهندس اکبری با اشاره به تنش کم آبی از یک سو و لزوم حفظ و توسعه فضای سبز شهری از سوی دیگر افزود: در این راستا به جای کاشت چمن در سطح پارک از گیاهان پوشش کم آب استفاده خواهیم کرد.
وی این نوید را به شهروندان ساکن در منطقه ده پیاله داد که بوستان بزرگ آن محله که در جنوبی ترین قسمت شیراز واقع شده در هفته دولت سال آینده افتتاح خواهد شد.
بر اساس این گزارش به مناسبت هفته دولت بوستان جوان به مساحت سه هزار و 800 متر مربع در میدان کوزه گری ابتدای بلوار دلاوران بسیج افتتاح و کلنگ آغاز عملیات اجرایی نخستین پردیس سینمایی و آمفی تئاتر روباز جنوب شیراز با حضور شهردار، جمعی از اعضای شورای شهر، مدیران شهری، مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، استاد رحیم هودی پیشکسوت عرصه تئاتر و جمعی از شهروندان به زمین زده شد.
 
 

 ۱۳۹۷/۰۶/۱۲
منبع : اداره کل املاک و مستغلات
بازدید ها : ۷۲
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید