شهردار شیراز:

۱۰ پروژه بزرگ شهری را با رویکردی نوین آغاز می کنیم

شهردار شیراز گفت: شهرداری شیراز ضمن تکمیل پروژه های نیمه تمام عمرانی، ۱۰ پروژه بزرگ شهری را با رویکردی نوین آغاز می کنیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، مهندس اسکندرپور در آیین افتتاح فاز نخست تقاطع غیرهمسطح شهید رودکی، آغاز عملیات اجرایی بزرگراه گلبهار و کلنگ زنی پروژه اتصال بزرگراه حسینی الهاشمی به آزادراه شیراز - اصفهان که به مناسبت هفته دولت برگزار شد، اظهار کرد: رویکرد مجموعه مدیریت شهری تکمیل پروژه های نیمه تمام عمرانی است و در این راستا تا پایان سال ۹۸، ۱۸ پروژه بزرگ شهری به اتمام خواهد رسید.

شهردار شیراز ضمن قدردانی از مدیران پیشین که زمینه توسعه شهر را فراهم کرده اند، افزود: در راستای رویکرد انسان محوری و نوین مجموعه شهرداری و شورای پنجم، ۱۰ پروژه جدید نرم افزاری همچون پردیس های سینما، مجموعه آمفی تئاتر و ... در نقاط مختلف شهر ایجاد خواهد شد.

وی در این آیین با تاکید بر اینکه پروژه های نیمه تمام را اموال شهر و شهروندان می دانیم، گفت: با توجه به وضعیت مالی شهرداری و تغییر شرایط اقتصادی کشور، برای تکمیل پروژه های نیمه تمام عمرانی برنامه ریزی و اولویت بندی کرده ایم تا ابتدا پروژه های تاثیرگذار بر رفاه و رضایت شهروندان تکمیل شود. از این رو با توجه به مشکلات ترافیکی ایجاد شده در نقطه اتصال خیابان ایمان جنوبی با کمربندی، تکمیل و افتتاح فاز نخست تقاطع شهید رودکی را در اولویت قرار دادیم و با تلاش شبانه روزی و فشرده فاز نخست این پروژه را به صورت کامل و بدون نقص افتتاح کردیم.
مهندس اسکندرپور با اشاره به عملیات اجرای بزرگراه گلبهار گفت: این پروژه در راستای تکمیل رینگ پیرامونی و توسعه جنوب کلانشهر شیراز انجام می شود تا ضمن جلوگیری از ورود بار ترافیکی محور جنوب و شرق به محدوده مرکزی شهر، تردد آسان خودروها نیز فراهم شود.

شهردار شیراز پروژه اتصال بزرگراه حسینی الهاشمی به آزادراه شیراز - اصفهان را پروژه ای ضروری برای کنترل ترافیک در ورودی غربی شیراز دانست و خاطرنشان ساخت: با افتتاح آزاد راه شیراز - اصفهان شاهد ترافیک سنگین در محدوده ورودی شهر خواهیم بود. از این رو با همکاری اداره راه و شهرسازی اقدام به احداث ۲۰ کیلومتر مسیر جهت اتصال آزاد راه شیراز - اصفهان به بزرگراه حسینی الهاشمی خواهیم کرد که ایجاد ۸ کیلومتر از این پروژه در تعهد شهرداری و ۱۲ کیلومتر در تعهد اداره راه است.

همچنین در این آیین مهندس اسکندرپور از افتتاح تقاطع غیر همسطح جوادیه در هفته دفاع مقدس و تقاطع سه سطحی مطهری- امیرکبیر- رحمت در دهه فجر خبر داد.

بر اساس این گزارش به مناسبت هفته دولت ۲۴ پروژه عمرانی، فرهنگی، ورزشی و خدماتی شهرداری شیراز با اعتبار ۱۶۰ میلیارد تومان افتتاح و عملیات اجرایی دو پروژه بزرگراه گلبهار و کلنگ زنی پروژه اتصال بزرگراه حسینی الهاشمی به آزادراه شیراز - اصفهان با اعتبار ۲۰۰ میلیارد تومان آغاز شد.
 
۱۳۹۷/۰۶/۱۱
منبع : اداره کل املاک و مستغلات
بازدید ها : ۲۱۷
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید