نماینده ولی فقیه در استان فارس:

شیراز در هویت بخشی به کشور نقش مهمی ایفا می کند

نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز در صحن علنی شورای شهر گفت: شیراز در هویت بخشی به کشور، نقش مهمی ایفا می کند و شورا و شهرداری باید به این مساله توجه جدی داشته باشند.

 

نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز در صحن علنی شورای شهر گفت: شیراز در هویت بخشی به کشور، نقش مهمی ایفا می کند و شورا و شهرداری باید به این مساله توجه جدی داشته باشند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، آیت الله لطف الله دژکام با بیان این که شیراز هویت ایران محسوب می شود، خاطرنشان ساخت: سازه ها و معماری کنونی این شهر باید با ماهیت ایرانی و اسلامی همخوانی بیشتری داشته باشد و لازم است شورا و شهرداری این مساله را مورد توجه جدی قرار دهند.
وی با تاکید بر اینکه روح ایران در شیراز جاری است، افزود: شیراز به عنوان نماد هویت ایرانی و اسلامی مطرح است، این امر نیاز به اثبات ندارد و کسی هم این موضوع را انکار نمی کند اما در روند توسعه شیراز، هویت بخشی به این شهر مورد توجه کمتری قرار گرفته است.
نماینده ولی فقیه در استان فارس با یادآوری اینکه شیراز از گذشته به نام شهر گنبدهای فیروزه ای شهره بوده، افزود: مطابق با این هویت و پیشینه، ساخت مسجد به عنوان پایگاهی اجتماعی و مذهبی در شهر شیراز ضروری و لازم است توسعه زیرساخت های فرهنگی این شهر با محوریت حرم مطهر شاهچراغ (ع) و متناسب با هویت شهری شیراز مد نظر قرار گیرد.
امام جمعه شیراز همچنین با اشاره به آغاز فعالیت سال دوم شورای پنجم این شهر،گفت: شورا یک نهاد اسلامی و نماد همفکری در جامعه است و شورای اسلامی شهر شیراز باید توانایی خود را در رفع نیازهای شهر به اثبات رساند. شاید در سال اول آغاز فعالیت شورا این نیاز احساس می شد که اعضا باید با جایگاه خود آشنا شوند اما با آغاز سال دوم فعالیت این نهاد، انتظار این است که شورا با هدف گذاری مناسب، برای بسیاری از مشکلات شهر راه حل اجرایی ارایه کند.
آیت الله دژکام در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: نیاز به همدلی و همگرایی بین مسئولان، مردم و نخبگان سیاسی در شرایط کنونی بیش از گذشته احساس می شود. امروز در کشور همه دلسوزان انقلاب به این نتیجه رسیده اند که اگر می خواهیم حرکت انقلابی تداوم داشته باشد باید گروه های مختلف سیاسی، بیش از گذشته با یکدیگر هم افزایی داشته باشند.
وی ادامه داد: تقابل بین مسئولان، امکانات و توانایی های داخلی را به هدر می دهد و این امر در عرصه نبرد تمدن ها به زیان کشور تمام می شود و جلوی شکوفایی تمدن ایرانی و اسلامی را خواهد گرفت.
نماینده ولی فقیه در استان فارس، تمدن سازی اسلامی را نتیجه کارآمد کردن نهادهای درون کشور دانست و اظهار کرد: کارآمدی شورا در خرد جمعی متبلور خواهد شد و گره گشایی این نهاد در حوزه مشکلات شهری فراتر از آسفالت کردن یک معبر است.
آیت الله دژکام خطاب به اعضای شورای شهر شیراز تاکید کرد: از سیاسی کاری پرهیز و به مردم خدمت کنید.۱۳۹۷/۰۶/۰۷
منبع : اداره کل املاک و مستغلات
بازدید ها : ۶۹
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید