مدیرکل بازرسی شهرداری شیراز:

میزان پاسخگویی مدیران به شهروندان را ارزیابی می‌کنیم

مدیرکل بازرسی شهرداری شیراز ضمن حضور در سامانه ۱۳۷ گفت: میزان پاسخگویی مدیران به مردم را ارزیابی می‌کنیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، مهندس علیرضا جمشیدی، سامانه 137 را رابط شهروندان و مدیران شهرداری دانست و افزود: حضور مجموعه بازرسی در این راستا است که به صدای شهروندان گوش‌داده و بررسی کنیم که کدام مدیران نسبت به پیگیری مشکلات حوزه خود فعال بوده و کدام گروه تعلل کرده یا با مشکلاتی در مسیر درخواست‌های شهروندان روبرو بوده‌اند.
وی پیگیری شکایات مردم را جزو حقوق شهروندی دانست و یادآور شد: جلب اعتماد مردم تنها راه ایجاد مشارکت‌های عمومی است و این اعتماد با برخورد صحیح، پاسخگویی شایسته و پیگیری درخواست‌های مردمی به دست می‌آید.
مدیرکل بازرسی شهرداری شیراز افزود: در راستای حل مشکلات و شناسایی نقاط ضعف و قوت سازمان از مشکلات مردم گزارش تهیه‌کرده و در اختیار شهردار قرار می‌دهیم.
جمشیدی 137 را یکی راه‌های دسترسی مردم به شهرداری دانست و گفت: برپایی میز خدمت در نماز جمعه، ارتباط با شبکه صامد (سامانه ارتباطی مردم با دولت)، سامانه اداره کل استان، سامانه اداره کل بازرسی شیراز و گشت‌های خودرویی سطح شهر ازجمله راه‌های ارتباط مردم با مسئولان است.
مدیرکل بازرسی شهرداری شیراز حضور مدیران در سطح شهر را ضروری دانست و گفت: هر مدیری باید به شکل پیاده در محلات منطقه خود تردد کرده و مسائل و مشکلات حوزه خود را از نزدیک مشاهده کند. این کار علاوه بر ایجاد دلگرمی در مردم، باعث می‌شود در جهت رفع آن‌ها پیگیری بیشتری اعمال نماید.
وی نظارت بر عملکرد مجموعه، قراردادها، برگزاری مزایده‌ها و مناقصات، بررسی بودجه‌ها، شیوه ورود پیمانکاران و... را از وظایف بازرسی دانست و گفت: سلامت اداری و ایجاد شفافیت مهم‌ترین هدف ما است و در راستای رسیدن به آن نیازمند مشارکت و همراهی شهروندان هستیم.
جمشیدی تاکید کرد: مردم می‌توانند در صورت مشاهده مشکل در حوزه شهری، به‌طور حضوری به گشت‌های سیار بازرسی مراجعه کرده یا به‌صورت تلفنی مسائل را با اداره بازرسی شهرداری مطرح کنند. شماره‌های دریافت شکایات مردمی شهرداری شیراز عبارتند از اداره بازرسی و نظارت: 37256838، اداره رسیدگی به شکایات: 37256809، دفتر مدیرکل بازرسی: 8- 37256807 و دفتر معاونت بازرسی: 37256820.
 

 ۱۳۹۷/۰۶/۰۴
منبع : اداره کل املاک و مستغلات
بازدید ها : ۴۰
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید