شهردار شیراز:

زیرساخت های آبیاری فضای سبز شیراز باید عوض شود

شهردار شیراز در پنجاه و یکمین صحن علنی شورای شهر گفت: آبیاری فضای سبز شیراز مشکل زیرساختی دارد که برای رفع آن باید با تفکیک شبکه آب شهری و فضای سبز همچنین ایجاد چرخه ارتباطی میان چاه های آب موجود، کمبودها را به حداقل برسانیم. این درحالی است که هم اکنون ۱۴۲ حلقه چاه در شیراز وجود دارد که به صورت مستقل و نقطه ای عمل می کنند و به همین علت نمی توان در آبیاری فضای سبز از آنها استفاده بهینه کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، مهندس حیدر اسکندرپور با بیان این مطلب که به دلیل خشکسالی های پیاپی تابستان امسال برای تامین آب مورد نیاز فضای سبز با مشکل جدی مواجه بودیم، افزود: اگرچه تدابیری برای رفع تقریبی این مشکل اندیشیدیم اما تلاش می کنیم در شهریور و مهرماه تصویر بهتری از فضای سبز شهری به نمایش بگذاریم.

وی با اشاره به اینکه آب مورد نیاز برای مجموعه باغات قصردشت از رشته قنات هایی تامین می شد که بخشی از آنها خشک شده اند، خاطرنشان ساخت: امسال شهرداری علی رغم اینکه وظیفه ای در قبال باغ های شخصی ندارد اما چون بخشی از مجموعه باغات قصردشت در معرض خشکسالی بود، ۲۵۰ هکتار از باغ شهروندان را آبیاری کرد. همچنین علی رغم اینکه معتقدیم احداث تصفیه خانه محلی باید توسط سرمایه گذار صورت گیرد اما بنا به ضرورت، شهرداری راسا اقدام به راه اندازی یک تصفیه خانه کرده است.

شهردار شیراز در خصوص نگهداری فضای سبز شهری اظهار داشت: این موضوع به بخش خصوصی واگذار شده است اما برای بهبود روند نظارتی بر این حوزه باید در نحوه به کارگیری نیروها و ارتباط بخش خصوصی با مجموعه شهرداری تجدید نظر کرد.

مهندس اسکندرپور در بخش دیگری از سخنان خود ضمن تاکید بر لزوم پاکدستی در سیستم اداری گفت: ایمان دارم تمامی مدیرانی که در سمت های مختلف منصوب کرده ام، دقت و پاکدستی را به عنوان دو مولفه مهم موفقیت، سرلوحه کار خود قرار می دهند.
 

 ۱۳۹۷/۰۶/۰۱
منبع : اداره کل املاک و مستغلات
بازدید ها : ۳۷
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید