معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز خبر داد

تشکیل کمپین «از خودمون شروع کنیم» در شیراز

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز گفت: کمپینی با عنوان «از خودمون شروع کنیم» با هدف نهادینه کردن برخی رفتارهای ترافیکی اثرگذار در شیراز ایجاد شده است.

ه گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، دکتر مجتبی زوربخش با بیان اینکه آموزش‌های همگانی و فرهنگ‌سازی در قالب کمپین «از خودمون شروع کنیم» با اجرای هنرمندان شهر شیراز و همکاری پلیس راهور فارس اجرا می‌شود، افزود: در ۱۵ نقطه پر تردد شهر و ایستگاه‌های مترو به مدت 2 ماه در فواصل زمانی مشخص تئاترهای خیابانی با موضوع  ارتقای فرهنگ ترافیک با موضوعات مختلف آموزشی اجرا خواهد شد .
وی با بیان اینکه هدف از برگزاری این برنامه آموزشی هنری تغییر رفتارهای ترافیکی شهروندان و ترویج الگوهای صحیح رفتاری در این زمینه است؛ تصریح کرد: رویکرد اصلی این تئاترها موضوعاتی چون حریم عابر پیاده، رفتار صحیح عابر، راننده و موتورسیکلت، احترام به خط سفید، روش صحیح پارک، جلوگیری از پارک دوبله و فرهنگ صحیح استفاده از حمل و نقل عمومی است .
معاون حمل و نقل و ترافیک اضافه کرد: یادآوری رفتارهای صحیح در استفاده از حمل و نقل عمومی مانند توجه به حریم شخصی افراد، روش صحیح سوار و پیاده شدن از مترو و اتوبوس، رعایت حق تقدم معلولان سالخوردگان و کودکان مفاهیمی است که در اجرای تئاترها در مترو مورد توجه قرار گرفته است. پژوهش‌ها نشان می‌دهد، ارتقای فرهنگ و رفتارهای ترافیکی از سوی شهروندان ۲۵ تا ۳۰درصد در کاهش زمان سفر و میزان ترافیک تاثیرگذار است.
دکتر زوربخش با بیان اینکه هنر، یکی از بهترین ابزارها در بحث ارتقاء فرهنگ عمومی به جای ارائه آموزش‌های مستقیم است؛ خاطر نشان کرد: امیدواریم در قالب کمپین «از خودمان شروع کنیم» بتوانیم با استفاده از ظرفیت سازمان‌های مردم نهاد و چهره‌های دارای سرمایه اجتماعی فرهنگ ترافیک را ارتقا دهیم.
۱۳۹۷/۰۵/۲۷
منبع : اداره کل املاک و مستغلات
بازدید ها : ۴۴
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید