شهردار شیراز در نود و هفتمین نشست شهرداران کلانشهرهای کشور:

مشهد، قم و شیراز مثلث زیارتی تشکیل دهند

شهردار شیراز در نود و هفتمین نشست شهرداران کلانشهرهای کشور گفت: به منظور تردد آسان تر زائران و تقویت و توسعه زیرساخت های گردشگری، می توان مثلث زیارتی با حضور شهرهای مشهد مقدس، قم و شیراز تشکیل داد و در این راستا طرح های مشترک فرهنگی اجرا کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، مهندس حیدر اسکندرپور در این نشست که به میزبانی شهرداری مشهد برگزار شد، افزود: با توجه به وجود تعداد زیاد پروازهای خارجی در فرودگاه های شیراز و مشهد، این دو شهر می توانند با برنامه ریزی و همفکری های میان مدت و بلند مدت، بسترهای مناسبی را برای رونق صنعت گردشگری و توسعه مراودات خود فراهم کنند.

وی با اشاره به تعدد و تنوع جاذبه های گردشگری شیراز خاطرنشان ساخت: در شهر هایی همچون شیراز، اصفهان و مشهد برای جذب گردشگران خارجی نیازمند زیرساخت های لازم هستیم. از این رو انتظار می رود در شهرهای گردشگر پذیر کشور، ظرفیت های بیشتری جهت توسعه و رونق این صنعت ایجاد شود.

شهردار شیراز در بخش دیگری از سخنانش خاطرنشان ساخت: طی سالیان گذشته بافت های تاریخی را معضلی شهری می دانستند، حال آنکه ما به بافت تاریخی شیراز به عنوان یک ثروت عمومی، ظرفیتی غنی و فرصتی طلایی برای جذب گردشگر نگاه می کنیم. در این راستا ۷ محور گردشگری را در محدوده بافت تعریف کرده ایم که بر اساس آن مسیرهای مختلف تاریخی و ارزشمند، با هماهنگی میراث فرهنگی احیا خواهد شد.

مهندس اسکندرپور با تاکید بر اینکه برای جذب گردشگر در بافت تاریخی باید زندگی را در آن جاری ساخت، افزود: بدین منظور در حال حاضر بیش از 86 پروژه گردشگری-اقتصادی همچون هتل، رستوران، کافی شاپ و.... در بافت تاریخی شیراز در حال فعالیت هستند.

بررسی گزارش ها و مصوبات کمیسیون اقتصادی مجلس در خصوص مواد "لایحه مالیات بر ارزش افزوده" و تأثیر آن بر بودجه شهرداری‌ها، گزارش مهندس اسکندرپور شهردار شیراز در مورد تهیه "برنامه توسعه پایدار کلانشهرها" توسط شهرداری شیراز و تهیه و اجرای برنامه میان‌مدت توسعه پایدار و یکپارچه شهر شیراز و گزارش قاسم تقی‌زاده خامسی، شهردار مشهد در خصوص "مسائل و موضوعات مطرح در شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی" از جمله موضوعات ارائه شده در نود و هفتمین نشست شهرداران کلانشهرهای کشور بود.

همچنین پیشنهاد عضویت یکی از شهرداران کلانشهرها در کمیسیون خاص امور کلانشهر تهران و سایر کلانشهرها در دولت، بحث و تبادل کارشناسی شهرداران در خصوص استمرار خدمات در شرایط تحریم و مشکلات اقتصادی کشور، نامه معاون امور شهرداری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها در خصوص اتوبوس‌های دربستی در شهرهای بالای ۱۰۰ هزار نفر جمعیت از دیگر مواردی است که در این نشست مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

لازم به ذکر است که نود و هفتمین نشست ادواری "مجمع کلانشهرهای ایران" پنجشنبه ۱۸ مردادماه با حضور شهرداران کلانشهرهای ایران به میزبانی شهرداری مشهد برگزار شد.
 

 ۱۳۹۷/۰۵/۲۱
منبع : اداره کل املاک و مستغلات
بازدید ها : ۲۷
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید