معاون مالی و اقتصادی شهرداری شیراز:

سامانه شفافیت شهرداری راه اندازی شده است

معاون مالی و اقتصادی شهرداری شیراز گفت: سامانه شفافیت شهرداری شیراز در راستای شفاف سازی فعالیت های مالی شهرداری و دسترسی شهروندان به اطلاعات مناقصه ها و مزایده، از ماه گذشته راه اندازی شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، محمدهادی هاشم پور عنوان کرد: در فاز نخست از شفافیت مالی در شهرداری شیراز، سایت ارائه اطلاعات مناقصه و مزایده های شهرداری ایجاد شده و تمامی اسناد مزایده، مناقصه و مدارک سرمایه گذاری در اختیار شهروندان قرار می گیرد.
وی در بخش دیگری از سخنانش اظهار کرد: بودجه شهرداری شیراز ۳ هزار میلیارد تومان پیش‌بینی شده که سهم سه ماهه‌ اول حدود هزار میلیارد تومان بوده و بیش از ۵۰ درصد آن تا پایان تیرماه محقق شده است.
معاون مالی و اقتصادی شهرداری شیراز به افزایش 23 درصدی درآمد حاصل از صدور پروانه‌های ساختمانی در چهار ماه اول امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل اشاره و اضافه کرد: درآمدهای شهرداری شیراز در چهار ماه ابتدایی سال 97 از محل ارزش افزوده 18 درصد کاهش، عوارض نوسازی و صنوف هشت درصد افزایش و منابع ستاد باغ ها 55 درصد کاهش داشته است.
وی با اشاره به صدور پروانه‌های ساختمانی و موافقت‌های اصولی عنوان کرد: در چهار ماهه اول امسال حدود یک هزار و 145 فقره پروانه صادر شده که از افزایش 26 درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته برخوردار بوده و همچنین به لحاظ متراژ صدور نیز با 13 درصد افزایش رو‌به‌رو بوده است.
معاون مالی و اقتصادی شهرداری شیراز از انتشار 600 میلیارد تومان اوراق مشارکت در نیمه دوم سال جاری خبر داد و افزود: این اوراق با هدف تکمیل خط دوم قطار شهری منتشر می شود ودر حال حاضر 650 پروژه عمرانی در شیراز در حال کار هستند.
وی با بیان اینکه کوتاه شدن فرآیند سرمایه‌گذاری و شتاب‌دهی به آن از مهمترین اولویت‌های شهرداری است، خاطرنشان کرد:‌ در حال بازنگری طرح امور سرمایه‌گذاری جهت دسترسی به منابع مالی پایدار و جدید و کاهش منابع متکی بر صدور پراونه ساختمانی و عوارض مربوط به پروژه‌های مشارکتی هستیم.
معاون مالی و اقتصادی شهرداری شیراز به پتانسیل‌سنجی‌های انجام شده در بخش گردشگری، فرهنگی، مشاغل نوپا، فناوری اطلاعات، ساخت هتل و بازیافت جهت سرمایه‌گذاری در شیراز اشاره و عنوان کرد: در زمینه سرمایه‌گذاری درصدد هستیم که با همکاری نهادهای مرتبط، ضمن اصلاح و کوتاه کردن فرآیندهای این حوزه، پنجره واحد سرمایه گذاری ایجاد کنیم تا از این طریق، مسیر حضور سرمایه گذاران را کوتاه و هموار سازیم.
هاشم پور با بیان اینکه درحال حاضر 35 بسته ویژه سرمایه گذاری در کلانشهر شیراز را آماده شده است، افزود: راه اندازی شهر خورشیدی و پیگیری احداث شهربازی از جمله موارد پیشنهادی این بسته ها است و در حال حاضر به دنبال عقد قرارداد با سرمایه گذار بخش خصوصی و نهایی کردن این طرح ها هستیم.
وی از اعطای امتیاز ویژه به سرمایه گذاران بخش مسکن خبر داد و افزود: بر اساس مصوبه شورای اسلامی شیراز؛  کسانی که از سال 96 برای دریافت  پروانه ساختمانی متراژهای بالا اقدام نموده اند به صورت مشتریان ویژه دیده شده و با دریافت کارت طلایی، نقره ای و برنزی از تخفیف های ویژه‌ای برخوردار می شوند.
 

 ۱۳۹۷/۰۵/۲۱
منبع : اداره کل املاک و مستغلات
بازدید ها : ۲۴
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید