​کودکان کار به تماشای تئاتر «راز کلبه شکلاتی» نشستند

کودکان کار به تماشای تئاتر «راز کلبه شکلاتی» نشستند
مدیر اداره پیش گیری و ساماندهی آسیب دیدگان اجتماعی شهرداری شیراز از برگزاری تئاتر «راز کلبه شکلاتی» برای کودکان کار خبر داد.
 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز به نقل از خبرگزاری مهر، یوسف آفرینی با بیان اینکه شبی زیبا و تجربه ای به یاد ماندنی برای همه کودکان در این برنامه رقم خورد گفت: با رویکردی کاملا فرهنگی به سراغ آسیب های اجتماعی رفتیم.
مدیر اداره پیش گیری و ساماندهی آسیب دیدگان اجتماعی شهرداری شیراز آفرینی در خصوص این رویداد فرهنگی، اجتماعی افزود: رویکرد جدید اداره پیشگیری و ساماندهی آسیب دیدگان اجتماعی شهرداری شیراز در خصوص کودکان کار، ایجاد فضاهای فرهنگی و هنری برای بهره برداری این کودکان است.
آفرینی با اشاره به اینکه هرچه دسترسی کودکان آسیب دیده به فضاهای فرهنگی بیشتر باشد، میزان آسیب در این گروه کاهش می یابد بیان کرد تمام تلاش خودرا در جهت برخورداری کودکان کار از رویدادهای فرهنگی و هنری به کار خواهیم بست.
وی افزود: باید تلاش کنیم امکان حضور کودکان بی سرپرست، بد سرپرست و کودکان کار در سالن های تئاتر و اماکن هنری و فرهنگی فراهم شود. هنر تئاتر تاثیر گذارترین حوزه برای آموزش کودکان و کاهش آسیب های اجتماعی است، البته در امر پیشگیری از آسیب های اجتماعی می بایست از ظرفیت تمام هنر ها بهره برد. اگر برای کودکان از طبقات مختلف جامعه خصوصا طبقات کم برخوردار امکان حضور در سالن های تئاتر، فرهنگ سراها، گالری های نقاشی و سالن های سینما را فراهم کنیم آسیب های اجتماعی و حتی بزه را در جامعه کاهش خواهیم داد.
مدیر اداره پیش گیری و ساماندهی آسیب دیدگان اجتماعی شهرداری شیراز ضمن تقدیر از ابوالفضل فرهادی کارگردان راز کلبه شکلاتی افزود: دست مدیران فرهنگی و خیرین فرهنگ ساز و همچنین مشاهیر و فعالان عرصه فرهنگی را در ساماندهی و خدمت به کودکان کار صمیمانه خواهیم فشرد.۱۳۹۷/۰۵/۱۵
منبع : اداره کل املاک و مستغلات
بازدید ها : ۲۶
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید