شهردار شیراز:

کارگروهی برای حفظ تاریخ انقلاب و انتقال آن به نسل های بعد تشکیل می شود

شهردار شیراز از تشکیل کارگروهی برای حفظ تاریخ انقلاب و انتقال آن به نسل های بعد خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، مهندس اسکندرپور در بازدید از مرکز اسناد انقلاب اسلامی شیراز اعلام کرد: باید تلاش کنیم تاریخ انقلاب را حفظ و آن را به نسل های بعدی منتقل کنیم. در این راستا کارگروهی با حضور نمایندگانی از مجموعه شورا، شهرداری و مدیران این مرکز تشکیل خواهد شد.

وی ضمن تشریح فعالیت های این کارگروه افزود: در این کارگروه نسبت به مکان مرکز اسناد انقلاب اسلامی، شیوه حفظ آثار و برپایی نمایشگاه تصمیم های مناسبی اتخاذ و در سالروز انقلاب اسلامی نتایج برگزاری جلسات این کمیته مشخص می شود.

شهردار شیراز با تاکید بر لزوم همکاری جوانان در این کارگروه افزود: به نظر من بین نسل انقلاب و نسل جوان فهم مشترکی ایجاد نشده است از این رو حضور جوانان فعال حوزه فرهنگی - هنری در زمینه حفظ و ترویج آثار تاریخ معاصر انقلاب و ایران می تواند راهگشا باشد.
شهردار شیراز خاطرنشان ساخت: می توان در نمایشگاه ها و جشنواره های سطح شهر متناسب با سنین مختلف اقدام به آموزش و روایت تاریخ انقلاب کرد چون معتقدیم فعالیت در این حوزه هزینه نیست بلکه نوعی سرمایه گذاری است.

رییس شورای اسلامی شهر شیراز نیز در این بازدید با بیان اینکه مرکز اسناد انقلاب اسلامی
تاریخ شیراز و ایران است گفت: حاج رسول قائدشرفی بنیانگذار این مجموعه را می توان گنجینه ای از خاطرات و تاریخ شفاهی دوران انقلاب و جنگ تحمیلی دانست.

دکتر دستغیب با اشاره به اینکه برخی از اسناد موجود در این مرکز بی نظیر است و جز تاریخ ملی ایران محسوب می شود، افزود: شیوه نگهداری از اسناد مناسب نیست و باید توجه ویژه ای به استفاده از روش های مناسب حفظ و نگهداری داشت. همچنین با توجه به ارزش بالای اسناد موجود در مرکز اسناد انقلاب اسلامی باید نسبت به چاپ، انتشار و توزیع آنها و برپایی نمایشگاه ها اهتمامی ویژه داشت.

وی با بیان اینکه مکان فعلی مرکز اسناد انقلاب اسلامی مناسب حفظ و نگهداری صحیح از اسناد و برپایی نمایشگاه های مختلف نیست، خاطرنشان ساخت: با تشکیل کارگروهی متشکل از مجموعه شهرداری، شورا و متولیان این مرکز می توان نسبت به شیوه مطلوب حفظ و نگهداری، انتشار و برپایی نمایشگاه از مجموعه های موجود همفکری و تعامل کرد.
 

 
 ۱۳۹۷/۰۵/۱۴
منبع : اداره کل املاک و مستغلات
بازدید ها : ۴۵
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید