شهردار شیراز:

افتتاح دبیرخانه آسیایی بازی های فکری، سنگ بنای رویدادمحوری در شیراز است

شهردار شیراز در آیین افتتاح نخستین دبیرخانه دائمی آسیایی بازی های فکری عنوان کرد: آغاز به کار این دبیرخانه، سنگ بنای رویداد محوری در شیراز است و می تواند این کلانشهر را به جهانیان بشناساند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، مهندس اسکندرپور یکی از مبانی اقتصاد پویا را رویدادمحوری دانست و گفت: امروز دیگر زمان تکیه شهرداری بر درآمدهای ناشی از صدور پروانه پایان یافته است و باید با رویداد محوری اقتصاد شهر را متحول کنیم. بر این اساس شهرداری شیراز آمادگی حمایت از برگزاری رویدادهای فرهنگی، هنری، اجتماعی و ورزشی را دارد.
وی با اشاره به اینکه برگزاری رویدادها در مقاطع کمتر گردشگرپذیر می تواند منجر به رونق اقتصاد شهر در زمینه های هتل داری، رستوران داری، بازار و ... در تمام طول سال شود، افزود: درصدد هستیم که شیراز را به قطب برگزاری رویدادهای مختلف تبدیل کنیم چون این رویدادها فضای شهر را متحول و نشاط اجتماعی را به شهروندان تزریق می کنند.
شهردار شیراز با بیان اینکه نشاط اجتماعی منجر به شادی پایدار و ایجاد انگیزه و امید در بین شهروندان می شود، خاطرنشان ساخت: با توجه به وجود مشکلات اقتصادی، اشتغال و ... دستگاههای متولی باید در مسیر فراهم سازی زمینه های افزایش نشاط اجتماعی گام بردارند. در این راستا یکی از وظایف شهرداری، ایجاد نشاط اجتماعی است و نخستین دبیرخانه دائمی آسیایی بازی های فکری نیز که به همت سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز بنا شده تلاش دارد تا این نشاط، شور و شادی پایدار را برای جوانان و نوجوان فراهم کند.
مهندس اسکندرپور با بیان اینکه شهرداری شیراز درک روشنی از مسائل اجتماعی این کلانشهر دارد، گفت: سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری با شناخت مناسب از مسائل اجتماعی شیراز، برنامه های متنوعی برای حل و بهبود آن در دست دارد.
وی جوان بودن ترکیب جمعیتی شهر شیراز را هم فرصت و هم تهدید برشمرد و افزود: باید بتوانیم از این فرصت با برنامه ریزی صحیح در راستای توسعه نشاط اجتماعی استفاده کنیم و اگر نتوانیم برنامه ریزی مناسبی برای اوقات فراغت جوانان و نوجوانان داشته باشیم ممکن است با چالش ها و آسیب های جدی روبرو شویم.
معاون فرهنگی شهردار شیراز و رییس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری نیز در آیین افتتاح نخستین دبیرخانه دائمی آسیایی بازی های فکری اظهار کرد: هدف از تاسیس این دبیرخانه با توجه به رویکرد اجتماعی – فرهنگی و محله محوری شهرداری شیراز ایجاد فضای نشاط در سطح محلات است.
دکتر گشتاسبی خاطرنشان ساخت: طبق برنامه ریزی های انجام شده، رقابت بازی های فکری ابتدا در سطح محلات، مناطق و سپس در سطح کلانشهر شیراز انجام خواهد شد و پس از آن شیراز میزبان رقابت های ملی و در اسفندماه سال جاری میزبان سطح آسیایی مسابقات بازی های فکری خواهد بود.
احمدی عضو هیات رییسه انجمن بازی های فکری نیز در این مراسم گفت: افتتاح دبیرخانه دائمی بازی های فکری در شیراز، گامی بزرگ است که باعث می شود مردم آسیا، شیراز را به عنوان شهر بازی های فکری بشناسند.
 
بر اساس این گزارش نخستین دبیرخانه دائمی آسیایی بازی های فکری در بوستان ایرانی واقع در خیابان بیست متری امام خمینی (ره) پذیرای علاقه مندان در رده های سنی مختلف خواهد بود. همچنین در حاشیه این مراسم از پوستر المپیاد بازی های فکری جوانان شهر نیز رونمایی شد.
 

 ۱۳۹۷/۰۵/۰۷
منبع : اداره کل املاک و مستغلات
بازدید ها : ۱۱۰
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید